Nevalstiskās organizācijas

Aizputes novada pašvaldības kontaktpersona sadarbībai ar NVO

female1GUNTA BUTRIMA
telefonsTālr.: 63459150
epastsE-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Biedrība "Latvijas Lauku forums"

http://llf.partnerības.lv/
tālr. 28855427

Mājas lapā www.nvo.lv un www.draugiem.lv/nvo var atrast kā piesaistāms finansējums NVO darbībai un ideju realizēšanai, kā arī esošo pieredzi.

 

Ziemeļvalstu Ministru Padomes grantu programmas

http://www.norden.lv 

 

NVO ziņu e-izdevums "Nesēdi tumsā!"

RRRC regulāri apkopo aktualitātes NVO sektorā un izdod elektronisko ziņu izdevumu "Nesēdi tumsā!". 

 

Eiropas Sociālais fonds

http://www.lsif.lv/lv/?id=93
http://www.esflatvija.lv/

 

EIROPAS SAVIENĪBAS FONDI

http://www.esfondi.lv/ 

 

EEZ / Norvēģijas finanšu instrumenti

http://www.eeagrants.lv/

NVO fonds

Lai nodrošinātu pilsoniskās sabiedrības iesaistīšanos sociālo un ekonomisko atšķirību mazināšanā, instrumentu ietvaros tika izveidots NVO fonds. Latvijas NVO, Finanšu ministrijas un Norvēģijas pārstāvji divus gadus strādāja pie NVO fonda izveidošanas, kas kontrolētu šā finansējuma piešķiršanu.

Fonds aptver 10% no kopējās instrumentu summas četriem gadiem (2005-2009). NVO fonds nodrošina finansiālu atbalstu nevalstisko organizāciju projektiem.

NVO fonds sniedz finansiālu atbalstu NVO šādās jomās:

  1. pilsoniskā sabiedrība un demokrātija;
  2. institucionālā attīstība.

Grantu programmas NVO darbības atbalsta programma mērķis ir stiprināt pilsonisko sabiedrību Latvijā, finansiāli atbalstot nevalstisko organizāciju darbību demokrātijas un pilsoniskās sabiedrības attīstības jomā.

Lai varētu pretendēt uz finansējumu no šīs programmas, organizācijai ir jāiesniedz ilgtermiņa darba plāns, kurā jāsniedz informācija, kā organizācija plāno strādāt pilsoniskās sabiedrības stiprināšanas jomā, un detalizēta organizācijas darba programma pirmajam gadam. Ja pieteikumu apstiprina, katru turpmāko gadu organizācija sagatavo detalizētu savas organizācijas darba programmu un uz tās pamata saņem finansējumu organizācijas regulārās darbības nodrošināšanai.

Grantu programmas NVO kapacitātes stiprināšanas programma mērķis ir stiprināt to nevalstisko organizāciju kapacitāti, kas strādā EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta atbalsta jomās, palīdzot jaunajām organizācijām. NVO kapacitātes stiprināšanas projekts ir vienreizējs aktivitāšu kopums (darbinieku un biedru apmācība, projektu attīstība, ko veic NVO darbinieki un biedri, līdzdalība citu organizāciju rīkotajos NVO attīstības pasākumos, NVO materiāli tehniskās bāzes uzlabošana, telpu remonts, NVO darbam nepieciešamo telpu iegāde u. c.), kas būtiski palielina konkrētās nevalstiskās organizācijas kapacitāti turpmāk strādāt EEZ un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta atbalsta jomās.

Grantu programmas NVO projektu programma mērķis ir atbalstīt NVO darbību projektu jomā, finansējot NVO projektus EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta atbalsta jomās (vides aizsardzība, ilgtspējīga attīstība, Eiropas kultūras mantojuma saglabāšana, veselība, bērni ar īpašām vajadzībām (bērni invalīdi), cilvēkresursu attīstība un izglītība, Šengena, tieslietas, reģionālā politika un ekonomisko aktivitāšu attīstība, pārrobežu sadarbība, akadēmiskie pētījumi un tehniskā palīdzība).

Detalizētāka informācija par projektu konkursiem un projekta pieteikuma veidlapa pieejama Sabiedrības integrācijas fonda birojā Brīvības ielā 40-39, 6. stāvā, Rīgā, pa tālruni 7281752 vai fonda interneta lapā: www.lsif.lv

 

Sabiedrības integrācijas fonds SIF (dibināts 2001.gadā), kura mērķis ir finansiāli atbalstīt un veicināt sabiedrības integrācijas procesu atbilstoši attiecīgās valsts programmas pamatnostādnēm. Fonda ietvaros NVO var saņemt finansējumu vairākās valsts programmās, kā arī līdzfinansējumu ES atbalstītiem projektiem. Fonds arī koordinē vairākas programmas ES fondu ietvaros.
Plašāka informācija www.lsif.lv

 

Kopienu iniciatīvu fonds KIF ir sociāli atbildīgu uzņēmēju, aktīvu iedzīvotāju un nevalstisko organizāciju apvienība, kura mērķis ir uzlabot Latvijas iedzīvotāju dzīves kvalitāti, paplašinot pilsoniskās sabiedrības, uzņēmēju, valsts un pašvaldību amatpersonu sadarbību. Latvijā darbojas vairāki kopienu iniciatīvu fondi, kuri izsniedz nelielus grantus NVO iniciatīvu realizēšanai izsludināto projektu ietvaros.

Vairāk lasi:
Kopienu iniciatīvu fonds
Valmieras novada fonds
Talsu novada fonds

 

Baltijas – Amerikas Partnerattiecību fonds (BAPF) ir ASV Starptautiskās attīstības aģentūras un Atvērtās sabiedrības institūta (ASV) kopīgi dibināts un finansēts sabiedrisks fonds. Tā mērķis ir sniegt pastāvīgu ASV atbalstu Baltijas valstīm to demokrātijas un brīvā tirgus nostiprināšanā. BAPF Latvijā ir trīs galvenie prioritārie darbības virzieni:

  1. NVO darbībai labvēlīga likumdošana un infrastruktūra;
  2. NVO institucionālā attīstība un finansiālā ilgtspēja;
  3. vietējās filantropijas veicināšana.

Vairāk lasi www.bapf.lv

 

Atbalsts no privātā sektora
Ziedojot nevalstiskajām organizācijām, kurām ir sabiedriskā labuma statuss, uzņēmēji var iegūt nodokļu atlaides 85% apmērā no ziedotās summas. Vairāk par sabiedriskā labuma statusu un tā sniegtajām priekšrocībām lasi Finanšu ministrijas mājas lapā http://www.fm.gov.lv/page.php?id=1399

Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.