Sīkdatņu izmantošana

Šajā vietnē tiek izmantoti Google Analytics sīkfaili vietnes ameklējuma statistikas apkopošanai. Fizisku personu dati mājaslapā netiek apkopoti.

Aizputes novada domes sīkdatņu politika

Informējam Jūs, ka Aizputes novada domes (AND) uzturētajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (angliski – cookies). Sīkdatnes ir sīkas teksta datnes, kuras tīmekļa pārlūkprogramma (piemēram, Google Chrome, Internet Explorer, Firefox, Safari u.c.) brīdī, kad lietotājs apmeklē tīmekļa vietni, saglabā lietotāja gala iekārtā (datorā, mobilajā tālrunī, planšetē). Parasti sīkdatnes plaši izmanto, lai padarītu interneta vietņu darbību efektīvāku, kā arī sniegtu noteiktu informāciju attiecīgās vietnes īpašniekiem.

Sīkdatnes parasti nesatur nekādu informāciju, kas ļautu identificēt atsevišķas personas, bet tiek izmantotas, lai identificētu pārlūkprogrammu uz konkrētās ierīces, apkopotu statistikas datus un datus, kuri nepieciešami tīmekļa vietnes darbībai.

Kādas sīkdatnes izmanto AND?

Pastāv divu atšķirīgu veidu sīkdatnes: sesijas sīkdatnes un pastāvīgās sīkdatnes. Tās tiek izmantotas dažādām vajadzībām un satur atšķirīga rakstura informāciju.

AND izmanto sesijas sīkdatnes, ko iestata un pārvalda pati tīmekļa vietne, lai uzlabotu vietnes funkcionalitāti. Šīs sīkdatnes tiek automātiski izdzēstas, kad Jūs aizverat pārlūkprogrammu. AND tīmekļa vietas izmantotās sesijas sīkdatnes:

NosaukumsPakalpojuma sniedzējsNolūksTermiņšVeids
PHPSESSID aizputesnovads.lv Saglabā lietotāja sesijas stāvokli par lapas pieprasījumiem sesijas laiks HTTP

AND izmanto pastāvīgās sīkdatnes, kuras saglabājas Jūsu pārlūkprogrammā noteiktu laiku arī pēc sesijas beigām, ja vien Jūs tās neizdzēsīsiet. Pastāvīgās sīkdatnes tiek izmantotas, lai saglabātu informāciju, kas tiek izmantota starp apmeklējumiem. Šie dati atļauj tīmekļa vietnēm atpazīt, ka Jūs esat lietotājs, kas atgriežas, un atbilstoši reaģēt.

Pastāv arī cita veida tehnoloģijas tādas kā pikseļu tagi, web krātuves un citi analogi faili un tehnoloģijas, kuras var veikt līdzīgas funkcijas kā sīkdatņu faili, un, kurus nodrošina trešās puses rīki. Sīkdatņu politikas ietvaros terminu sīkdatnes piemērojam arī analogo tehnoloģiju sīkdatnēm. AND izmanto trešās puses sīkdatnes ērtākai tīmekļa vietnes darbībai un iekšējās statistikas veidošanai. No trešo pušu sīkdatnēm AND izmanto:

Google LLC izstrādāto:

  • Google Analytics, kas izmanto sīkdatnes statistikas datu ievākšanai pēc lietotāja mājaslapas apmeklējuma. Šis rīks ļauj izprast mūsu apmeklētāju uzvedību lapā un iegūt informāciju par mājaslapas apmeklētājiem apkopotā veidā;
  • Google Tag Manager ir rīks, ar kura palīdzību ir iespējams efektīvi pārvaldīt kodus. Rīks nevāc personas datus, bet izsauc citu tagu rašanos, kas var saturēt Jūsu datus;
  • Google Adwords izmanto sīkdatnes, lai atkārtoti pievērstu mājaslapas apmeklētāju uzmanību. Šīs darbības tiek balstītas uz apmeklētāju uzvedību mājaslapas lietošanas laikā.
NosaukumsPakalpojuma sniedzējsNolūksTermiņšVeids
_ga aizputesnovads.lv Reģistrē unikālu ID, ko izmanto, lai ģenerētu statistikas datus par to, kā apmeklētājs izmanto šo vietni 2 gadi HTTP
_gat aizputesnovads.lv Izmanto Google Analytics, lai droselētu pieprasījumu. sesijas laiks HTTP
_git aizputesnovads.lv Reģistrē unikālu ID, ko izmanto, lai ģenerētu statistikas datus par to, kā apmeklētājs izmanto šo vietni sesijas laiks HTTP

Trešās puses rīki nesaglabā personiski identificējošo informāciju, un mājaslapas lietošanas paradumi vienmēr tiek apskatīti apkopotā veidā un anonīmi.

Kā izdzēst sīkdatnes vai bloķēt to uzstādīšanu?

Lielākā daļa pārlūkprogrammu ir iestatītas automātiski pieņemt sīkdatnes. Jūs varat izslēgt sīkdatnes Jūsu pārlūkprogrammā. Pārlūka iestatījumos var arī bloķēt sīkdatnes vai norādīt, lai pirms sīkdatnes saglabāšanas datorā tiktu parādīts brīdinājuma paziņojums.

Ja Jums ir nepieciešama plašāka informācija par sīkdatnēm, lūdzu, apmeklējiet mājaslapu www.aboutcookies.org, kurā Jūs atradīsiet detalizētu, neatkarīgu informāciju par to, kā atspējot sīkdatnes, izmantojot pārlūka uzstādījumus, un, kā dzēst sīkdatnes, kas jau ir Jūsu datorā.

Ar AND privātuma politiku varat iepazīties šeit.

Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.