Biedrība "Aizputes Samarietis"

maleValdes priekšsēdētājs: E. Skuja

maleValdes locekļi: I. Šteinberga, U. Skuja

adreseKuldīgas iela 10, Aizpute, LV-3456

telefons28201020

epastsŠī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Dibināšanas gads: 1993. gada 16. decembris
Darbības mērķis: sociālā darba organizēšana; darbs ar veciem ļaudīm, maznodrošinātām ģimenēm; bērnu un jauniešu dažādu aktivitāšu, interešu pulciņu, nodarbību veidošana, organizēšana., darbs ar ģimenēm, kuras audzina bērnus un jauniešus ar īpašām vajadzībām.

Ieskats biedrības darbā: 
No 1993. gada līdz šim biedrībā " Aizputes Samarietis" darbojas zupas virtuve, kurā katru darba dienu tiek izsniegtas pusdienas maznodrošinātiem iedzīvotājiem vai visiem, kuriem tas ir nepieciešams, kā arī tiek sniegts cita veida sociālais atbalsts, sadarbībā ar Aizputes novada domi vai citām iestādēm ( ar ziedot.lv, organizāciju " Paēduši Latvijai" u.c.) 
Kopš 2006. gada marta biedrībā notiek  „ Bēbīšu skoliņas” nodarbības, kurās piedalās mazuļi  no 4 mēnešu vecuma līdz 3 gadu vecumam, kopā ar saviem vecākiem.
Biedrībā tiek piedāvātas nodarbības pirmsskolas vecuma bērniem ( tuvāk par nodarbībām un laikiem informācija pieejama mājas lapā http://www.aizputessamarietis.lv/ vai https://www.facebook.com/search/top/?q=biedr%C4%ABba%20aizputes%20samarietis&epa=SEARCH_BOX

2014. gadā biedrībā uzsākts darbs ar ģimenēm, kuras audzina bērnus un jauniešus ar īpašām vajadzībām. Par nodarbību laikiem un jaunākajām aktualitātēm informācija pieejama https://www.facebook.com/rokuroka/).

  • Biedrības darbu vada Edvīns Skuja
  • Darbu ar bērniem organizē un vada Inese Šteinberga
  • Nodarbības vada – pirmsskolas pedagogs; sociālais pedagogs.
  • Darba programmā iesaistās bērnu ārsti, pediatri, kā arī psihologs.

 

NODARBĪBAS:

Biedrībā " Aizputes Samarietis" notiek Bēbīšu skolas nodarbības mazuļiem, kopā ar vecākiem. Nodarbībās aicinām piedalīties mazuļus no 4 mēnešu vecuma līdz 3 gadu vecumam. Nākot uz nodarbībām mazuļi gūst jaunus draugus, mācās dalīties ar mantām, komunicēt,  caur rotaļām, dziesmām un citām aktivitātēm viņi mācās iepazīt pasauli, kā arī gūst citas vērtīgas iemaņas. Arī viņu vecākiem ir iespēja dalīties savā pieredzē un ieklausīties citu vecāku teiktajā.
Periodiski tiek piesaistīti speciālisti, kā psihoterapeiti, psihologi vai ārsti, kuri dalās vērtīgās atziņās.

Bēbīšu skolas nodarbības notiek katru ceturtdienu, plkst. 11.00, biedrībā " Aizputes Samarietis".

Biedrībā "Aizputes Samarietis" notiek mūzikālas nodarbības. Mūzikālās nodarbības papildinātas ar ansambli "Notiņas" . Bērniem, vecumā no 3 gadiem ir iespēja mācīties dziedāt, iepazīties ar mūzikas instrumentiem un piedalīties dažādos dziesmu konkursos.

Muzikālās nodarbības notiek 1 x nedēļā, trešdienās, plkst. 18.00.

Biedrībā ir izveidots atbalsta centrs "Roku Rokā", ģimenēm, kuras audzina bērnus un jauniešus ar īpašām vajadzībām. Šeit ir iespēja kopā uz nodarbībām, brīvā laika pavadīšanu pulcēties bērniem un jauniešiem un viņu ģimenēm. Vasarā bērniem un jauniešiem notiek tematiskā nedēļa biedrībā, kā arī  viņi piedalās nometnēs citās pilsētās, piedalās dažādās aktivitātēs, brauc ekskursijā. Bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām labprāt dzied un dažkārt uzstājas koncertos. Viņu vecāki nodarbībās iesaistās gan kopā ar saviem bērniem, gan atsevišķi paši izglītojoties. (Šobrīd īpašo bērnu vecāki biedrības telpās apgūst angļu valodu).

Nodarbības bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām notiek otrdienās un ceturtdienās, no plkst. 16.00, bet tuvāka informācija pieejama https://www.facebook.com/rokuroka/

No 2013. gada biedrība nodrošina mobilās aprūpes mājās brigādes pakalpojumu veciem, vientuļiem, attālākos laukos dzīvojošiem pensionāriem un invalīdiem. Pakalpojums sevī ietver dušu, veļas mazgāšanu, podologu, frizieri un aprūpētāju.

Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.