Logo ansamblis

Programmas "Latvijas skolas soma" pasākumi Aizputes vidusskolā

Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros tiešsaistes un digitālās kultūras norises tiek izmantotas tikpat aktīvi, cik klātienes norises pirms COVID-19 pandēmijas radītajiem ierobežojumiem.

Aizputes vidusskolas 9.-11.klašu skolēniem bija  iespēja attālināti skatīties Latvijas Nacionālā teātra izrādes "Svina garša" un Tikšanās vieta - Rīgas pilsētas 2 teātris, izrādēs gūtās atziņās vēlāk  analizēt  vēstures un literatūras stundās. Savukārt 6.b klase tiešsaistē vēroja izrādi "Bille" un pēc tam par redzēto debatēja kopā ar latviešu valodas skolotāju. Tāpat visu otro semestri skolēniem  ir pieejama Latvijas kinematogrāfistu savienības piedāvāto kopējo filmu programmas skatīšanās attālināti no 1.-12. klasei. Šeit vislielāko aktivitāti izrāda jaunāko klašu skolēni, kuri kopā ar klases audzinātāju izvēlas skatīties vairākas animācijas filmas, un klases stundās pārrunāt redzēto. Tāpat filmas skolotāji labprāt izmanto arī mācību procesā, lai vispusīgāk atspoguļotu dažādus vēstures periodus, šeit jāpiemin filmas "Jelgava -94" un "Bille".

Mūzikas stundās 7.-11.klašu skolēni turpina skatīties un veikt uzdevumus pēc digitālo koncertlekciju  noskatīšanos "Sprādziens mūzikā" un "Kino mūzikas vēsture", kuru piedāvā SIA "Dzīvā skaņa".

Ar ļoti lielu sajūsmu 1.-4. klašu skolēni uzņēma iespēju klātienē vērot izglītojošu mīklu spēli, "Muzikālais Loto". Ievērojot visus epidemioloģiskos noteikumus pasākums notika katrai klasei atsevišķi. Muzikālajā pasākumā bērni minēja muzikālās mīklas, kuru atminējumos ir gan latviešu tautas dziesmas, gan latviešu komponistu skaņdarbi, gan pasaules mūzikas pērles. Pēc loto spēles principa nejauši tiek izvēlēta muzikālā mīkla. Mūziķi šo mīklu atskaņo un uz projektora tiek piedāvāti vizuāli atbilžu varianti. Kad pareizā atbilde atminēta, tiek sniegta papildus izglītojoša informācija par konkrēto atminējumu. Vai, piemēram, uz projektora tiek rādīta attēlu šarāde, pēc kuras bērniem jāuzmin kāda ļoti pazīstama latviešu tautasdziesma. Muzikāli izglītojošo mīkluspēli "Muzikālais loto" piedāvāja  mūziķu apvienība SIA "RB MUSIC".

5.b klases skolēni kopā ar klases audzinātāju tiešssaistē noskatījās "Spēlmaņu nakts" 2019./2020.gada bērnu žūrijas balvu nominācijā "Labākā izrāde bērniem" izrādi "Vol.1 ANTIŅŠ", kas veidota pēc Raiņa "Zelta zirgs" motīviem. Izrāde dod iespēju arī attālināto mācību laikā, visai klasei kopistiski piedzīvot teatrālu piedzīvojumu, ar mērķi darbināt bērnu fantāziju un dod piemēru, ka teātris var notikt visur un par aktieriem, skatuvi vai specefektiem tajā var kļūt ikviena mājās atrodama lieta. Latviešu literatūras klasiku bērniem apgūt viegli uztveramā un atraktīvā veidā. Kā izteicās paši skolēni: "Bija ļoti interesanti vērot atraktīvā aktiera  darbošanos." Sadzīves priekšmetu izmantošana atjautīgā veidā. Padomāt par lugas galveno vēstījumu "dots devējam atdodas" par  kuru šajā savādajā laikā noderīgi atgādināt.

Informāciju apkopoja Aizputes vidusskolas skolas somas koordinatore Vineta Bardanovska

 

Pašvaldības policija
Medicīnisā palīdzība
Aizputes novada bāriņtiesa
Aizputes avīze
Aizputes muzejs
Biogrāfiskā vārdnīca
Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.