Logo ansamblis

Mūzikas stunda Māteru Jura Kazdangas pamatskolā

Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros, atzīmējot Imantam Kalniņam jubileju, 26. martā 8.-9. klašu skolēni noskatījās un noklausījās koncertlekciju "Imants Kalniņš. 80".

Pirms šīs koncertlekcijas skolēni apskatīja un iepazina komponista biogrāfiju, dziesmas, teātra un kino mūziku, simfonisko mūziku. Pētījums bija pamatīgs. Šī koncertlekcija bija kā jauks noslēgums skolēnu darbam.

Skolēni ieguva padziļinātas zināšanas un sapratni par komponista daiļradi, izprotot, cik dziļa, nopietna un enerģiska ir viņa mūzika, saprata, ka Imanta Kalniņa daiļrades mantojums ir Latvijas mūzikas zelta fonds.

Noklausoties koncertlekciju, skolēni atzīmēja, ka dziesmu fragmenti ir ļoti spilgti un izteiksmīgi. Par daudzām, jau zināmām dziesmām uzzināja, ka tās ir Imanta Kalniņa, ka redzētām filmām mūziku ir sarakstījis tieši viņš. Pārrunājot skolēni atzina, ka mūzika vairāk domāta jauniešiem – enerģiska un aicinoša darboties, tai pašā laikā rotaļīga, dzīvespriecīga, bet ar dziļu nozīmi. Skolēniem koncertlekcija ļoti patika. Daudz dziesmu tika atpazītas un varēja dziedāt līdzi. Pat ģimenē šīm dziesmām ir dziedāts līdzi.

Pašvaldības policija
Medicīnisā palīdzība
Aizputes novada bāriņtiesa
Aizputes avīze
Aizputes muzejs
Biogrāfiskā vārdnīca
Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.