Logo ansamblis

Sprādziens mūzikā

Aizputes pagasta pamatskolas skolēniem pateicoties programmai “Latvijas skolas soma” bija aprīlī iespēja noskatīties tiešsaistes koncertlekciju “Sprādziens mūzikā”. Skolēniem bija iespēja uzzināt, kā populāra mūzika attīstījusies no 1920.- 2020. gadam: džezs, blūzs, svings, rock n roll, hipiju mūzika, disko mūzika un pop mūzika.

Kopā ceļojot laikā skolēni ar vadītājiem dziedātāju Miku Abaroniņu, multiinstrumentālisti Artu Abaroniņu un Robertu Memmēnu, izzināja, ka mūzika iet roku rokā ar 20. gadsimta vēstures lielākajiem notikumiem.

Lekcijā skolēni varēja uzzināt, kā Latvijā izpaudās katrs no šiem žanriem, un noklausīties latviešu komponistu dziesmas, lai varētu gūt iespaidu arī par latviešu spilgtākajiem mūzikas šedevriem.

Programmā izskanēja populārākās dziesmas no Beatles, AC/DC, ABBAS, Elvisa Preslija, Queen, Maikla Džeksona. Lekciju papildināja īpaši veidoti videomateriāli.

Skolēniem bija iespēja kopā izpētīt mūzikas instrumentus, bez kuriem populārā mūzika nebūtu tāda, kādu to pazīstam. Bija iespēja iepazīties ar- elektrisko ģitāru, akustisko ģitāru, bungām un elektriskajām klavierēm.

Pēc koncertlekcijas noskatīšanās skolēnu atziņas par pasākumu:

  • "Man patika dziedāt latviešu dziesmu popūriju"
  • "Es uzzināju, ka 1877. gadā izgudroja mūzikas atskaņotāju, bet 1894. gadā sāka lietot pirmo radio"
  • "Ka pirmo mūzikas atskaņotāju izgudroja Tomas Edisons"

Skolēni skatoties lekciju centās atrisināt krustvārdu mīklu, ar prieku ritmizēja, dziedāja līdzi zināmās dziesmas un dejoja jauniegūtos rokenrola, disko, hip hopa raksturīgākos deju soļus.

 

Collage 20210419 122944

Pašvaldības policija
Medicīnisā palīdzība
Aizputes novada bāriņtiesa
Aizputes avīze
Aizputes muzejs
Biogrāfiskā vārdnīca
Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.