Skolas soma

Skolas Somā karavīru dziesmas

Novembris Latvijā ir valsts svētku mēnesis – patriotu mēnesis. Dažādos mācību priekšmetos skolās tiek apskatītas tēmas par Latviju, Latvijas cilvēkiem, dažādiem nozīmīgiem notikumiem Latvijas vēsturē. Tieši šāds ir arī vīru kopas “Vilki” darbības mērķis - popularizēt un nodot nākamajām paaudzēm mūsu bagāto kultūras mantojumu, jo īpaši noklusēto krāšņo un bagātīgo karavīru dziesmu klāstu, ko ļoti interesantā un aizraujošā veidā dalībnieki dara ar kopas sagatavotās koncertlekcijas “Latviešu karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām” palīdzību.

Vīru kopas “Vilki” koncertlekciju 6.novembrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja noklausīties Dzērves pamatskolas skolēniem.

Klausoties vīru kopas “Vilki” dalībnieku dziedātajās karavīru dziesmās un koncertlekcijas vadītāja Edgara Lipora stāstījumā, skolēni guva jaunas zināšanas par mūsu – latviešu - saknēm, par seno karavīru apģērbu, bruņojumu, par mūzikas instrumentiem, par 20. gadsimta latviešu brīvības cīnītājiem viņu patriotismu, nacionālo garu un pašaizliedzību cīņās par mūsu zemes brīvību. Tā nebija parasta lekcija, bet karavīra ceļa ilustrācija ar dziesmām, rituāliem un reāliem stāstiem no kara gaitām. Klausītājiem klātienē bija iespēja iepazīt ne vien latviešu folkloras skanējuma daudzveidību, bet arī mūzikas instrumentu dažādību – āžarags, celma bungas, ģīga, akordeons, harmonikas, tāšu taure, stabules, dūda, kokle – un seno tērpu, ieroču, rotu atdarinājumus. Bagātais informācijas klāsts, kuru skolēni guva koncertlekcijas laikā, ikdienā tiktu apgūta vairākos atsevišķos mācību priekšmetos - literatūrā, vēsturē, mūzikā, sociālajās zinībās.

Klausītājiem bija iespēja aktīvi iesaistīties pasākuma norisē, gan atbildot uz koncertlekcijas vadītāja jautājumiem, ko varēja izdarīt tikai tie, kas īpaši uzmanīgi ieklausījās dziedāto dziesmu tekstos, gan – pasākuma noslēguma daļā – dziedot līdzi vīru kopas dalībniekiem.

Pēc pasākuma vairāku klašu skolēni jau izpētījuši biedrības “Vilki” Dzērves skolai dāvināto grāmatu “Pulcējaties zem latviešu karogiem”, kas fotogrāfijās un aprakstos iepazīstina ar latviešu strēlnieku gaitām vēstures griežos.

Paldies vīru kopas “Vilki” dalībniekiem, kuru stāstos un dziesmās vēsture atdzīvojās, liekot katram pārdomāt par savu devumu Latvijai šodien.

Lāsma Jūrmale, Dzērves pamatskolas skolotāja

Pašvaldības policija
Medicīnisā palīdzība
Aizputes novada bāriņtiesa
Aizputes avīze
Aizputes muzejs
Biogrāfiskā vārdnīca
Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.