Skolas soma

Muzikāli izglītojošā nodarbība “No trokšņa līdz skaņdarbam” kopā ar Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķiem

Programmas ,, Latvijas skolas somas,, ietvaros 2. un 4. novembrī Aizputes vidusskolas 3.ab klases skolēni piedalījās Muzikāli izglītojošajā nodarbībā “No trokšņa līdz skaņdarbam”.

Nodarbības ietvaros skolēniem bija jāpalīdzēt Liepājas Simfoniskajam orķestrim, kurš nonācis sarežģītā situācijā: Tuvojoties koncertam, orķestris ir sapratis, ka viņiem steidzami trūkst kādas latviešu tautasdziesmas pavadījums. Nodarbības sākumā skolēni saņema vēstuli no “Liepājas Simfoniskā orķestra” ar īpašu uzdevumu - izveidot muzikālo pavadījumu koncerta noslēguma skaņdarbam. Izmantojot līdzi paņemtos priekšmetus, kas rada skaņu, skolēni nodarbībā iepazina ritma radīšanas pamatprincipus un aktīvi līdzdarbojoties, nonāca no neizprotama trokšņa līdz pilntiesīgam skaņdarbam. Izmantojot nodarbības vadītājas sniegtos padomus, bērni pielietoja savu iztēli reizē nostiprinot iepriekš skolā iegūtās zināšanas, kā rezultātā nodarbības noslēgumā kopīgi tika radīts tautasdziesmas pavadījums. Skolēniem tika dota arī iespēja iepazīties koncertzāli “Lielais Dzintars”

Vineta Bardanovska, Aizputes vidusskolas programmas “Latvijas skolas soma” koordinatore

Pašvaldības policija
Medicīnisā palīdzība
Aizputes novada bāriņtiesa
Aizputes avīze
Aizputes muzejs
Biogrāfiskā vārdnīca
Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.