Koncerts "Mana tautasdziesma" Lielajā Dzintarā

Aizputes pagasta pamatskolas 5. - 9. klases skolēni 2. martā devās uz Liepāju, lai  Lielajā  Dzintarā apmeklētu speciāli skolēniem veidotu koncertu "Mana tautasdziesma". Koncertā skolēniem bija iespēja redzēt un dzirdēt mūsdienīgu tautasdziesmu izpildījumus, akcentējot latviešu tautas identitāti, ka arī pierādot etnisko saiti starp latviešiem un citām indoeiropiešu tautām. Tautasdziesmas cildina, godā un jaunā, mūsdienīgā formātā parāda,  mūsu tautas pamatvērtības. Tautasdziesmas ir dzīvojušas cauri laikiem, un katra paaudze tām devusi savu pienesumu. Tautasdziesma vienmēr dzīva un mainīga laikam līdzi.

Koncertā skolēni varēja vērot folkloras kopas ''Ķocis" uzstāšanos,  Laimas Jansones neatkārtojamajā kokles spēlēšanā, grupas "Tautu meitas" solistes Asnates Rancānes dziesmās, DJ Monsta, Jēkaba Nīmaņa instrumentālās grupas muzicēšanā, kā arī klausīties mūsdienu populārajos dziedātājos -Annijā Putniņā un Mikā Dukurā. Šie dziedātāji stāstīja savus stāstus par tautasdziesmu nozīmi viņu dzīvē un aicināja visus dziedāt līdzi labi pazīstamās dziesmas par sešiem maziem bundziniekiem, par tautu dēlu, kurš jauns apņēmis līgaviņu u.c.

Koncertā piedalījās arī četras dejotājas no Siguldas, kuras izdejoja latviešu tautai raksturīgās rituālu dejas pirms gadskārtu svētkiem.

Koncertu mūsdienīgu padarīja arī tā vizuālais noformējums - videoprojekcijas.

Koncerts notika projekta ''Skolas soma" ietvaros.

Pašvaldības policija
Medicīnisā palīdzība
Aizputes novada bāriņtiesa
Aizputes avīze
Aizputes muzejs
Biogrāfiskā vārdnīca
Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.