Skolas soma

Programmas "Latvijas skolas somas" pasākumi Aizputes vidusskolā

2021./2022 mācību gada 1. semestrī 1.-12. klašu skolēniem tika dota iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs, kuras finansē iniciatīva ,,Latvijas skola soma’’. Iniciatīva veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu. 

Septembrī AIzputes vidusskolas 12.a klase devās uz Murjāņiem, lai iepazītos ar dzejnieka Imanta Ziedoņa kultūras mantojumu "Klases stunda muzejā”. Ar dažādu radošu aktivitāšu palīdzību jaunieši tika iepazīstināti ar Imanta Ziedoņa personību, viņa daiļradi, kā arī mudināti attīstīt savu radošumu. Savukārt 4.b,7.a un 10. b klases paviesojās Alsungā, lai iepazītos ar Suitu kultūras mantojumu "Ielūdz "Suitu sievas"". Tikšanās reizē bija iespēja iepazīt senlaicīgo , īpatnējo dziedāšanas veidu, burdonu, un mācīties to dziedāt.

Tālāk jau seko ekskursijas uz LVM dabas parku Tērvetē, lai izstaigātu un iepazītos ar rakstnieces Annas Brigaderes bērnības zemi. LVM dabas parka Tērvetē Pasaku mežā dalībnieki iepazīstas pēc Annas Brigaderes pasaku lugu motīviem izveidotām pieturas vietām un izzina rakstnieces daiļradi, vienlaicīgi sasaistot Annas Brigaderes bērnības takas un to atainojumus triloģijā "Dievs. Daba. Darbs", Tērvetē viesojās 7.b un 8. a klases jaunieši.

Pirms epidemioloģisko ierobežojumu stāšanās spēkā 9.b klase pabija Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā "Pikšas". Kā pēc ekskursijas atzina paši skolēni, tā bija vislabākā vēstures stunda kāda jebkad bijusi. Ekskursijas vadītāja ar neviltotu patriotismu stāstīja par vēstures gaitas līkločiem, kas lika jauniešiem aizdomāties par to, ka viņi būs atbildīgi par mūsu Latvijas nākotni.

Sagaidot Lāčplēša dienu un Latvijas Valsts dzimšanas dienu, visiem 5.-12. klašu skolēniem tika dota iespēja digitāli noskatīties koncertlekciju "Lāčplēša dienā". Koncertlekcija ir izglītojošs, muzikāls stāsts, kurā skanēja fragmenti no Zigmāra Liepiņa rokoperas “Lāčplēsis”, mūzika no kino filmām "Rīgas sargi", "Baiga vasara", "Nameja gredzens", "Vella kalpi" un "Pūt, vējiņi!”, kā arī citu latviešu komponistu radītā patriotiskā mūzika. Pēc koncertlekcijas noklausīšanās skolēniem bija jāizpilda darba lapas.

1.-4. klašu skolēni pašās novembra beigās varēja digitāli noskatīties teātra izrādi, kuru piedāvā Dirty Deal teātris "Misija Zeme". Izrādē tiek sapludināta zinātne ar fantāzijas pasauli, tā rosina radoši un atbildīgi domāt par vidi, kurā dzīvojam. Bērni kopā ar abiem pētniekiem izzināja mūsu planētas rašanās noslēpumus un gatavojās doties kosmosa misijā, bet saskarās ar magnētiskajām vētrām, skābajiem lietiem, kiberērgļa uzbrukumiem, risināja problēmas ar kosmosa kuģi un citus negaidītus sarežģījumus.
Iniciatīva "Latvijas Skolas soma"sniedz skolēniem daudz plašākas, vispusīgākas zināšanas un pats galvenais attīsta kultūras izpratnes un izpausmes kompetences.

Informāciju apkopoja:
Aizputes Skolas somas koordinatore Vineta Bardanovska

Pašvaldības policija
Medicīnisā palīdzība
Aizputes novada bāriņtiesa
Aizputes avīze
Aizputes muzejs
Biogrāfiskā vārdnīca
Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.