skolas soma

Padures pamatskolas skolēnu piedalīšanās koncertlekcijā SPĀDZIENS MŪZIKĀ

Padures pamatskolas skolēniem 7. oktobrī pateicoties programmai “Latvijas skolas soma” bija iespēja piedalīties koncertlekcijā “Sprādziens mūzikā”.

Jauka tikšanās klātienē ar profesionāliem mūziķiem dziedātāju un programmas vadītāju Miku Abaroniņu un multiinstrumentālisti Artu Abaroniņu. Kā noskaidrojās, atbildot uz skolēnu jautājumiem, koncerta laikā, ka mūziķi ir māsa un brālis, kā arī, ka ļoti daudz un ilgi mācījušies, lai kļūtu par mūziķiem. Kā arī nepieciešama ļoti liela pacietība un talants. Koncertlekcijā izglītojamie tika iepazīstināti ar to, kā populārā mūzika ir attīstījusies no 1920. līdz 2020. gadam: džeza, blūza ēra, svinga laiks, revolucionārie rock’n’roll gadi, hipiju plūsma, disko spožums, astoņdesmitie, 90. gadu popkultūra un mūsdienās.

Tas bija ceļojums laikā, izzinot, kā mūzika iet roku rokā ar 20. gadsimta vēstures lielākajiem notikumiem un atspoguļo savu laikmetu. Koncertstāstu papildināja īpaši veidoti video materiāli. Programmā skanēja populārākās dziesmas no Elvisa Preslija, The Queen, Maikla Džeksona, The Beatles, AC/DC, ABBA, Frenka Sinatras, The Rolling Stones  u.c.

Kā atdzina skolēni, koncertlekcija bija izveidota tā, ka tā patiešām spēja aizraut. Bija ļoti patīkami to klausīties, jo izvēlētie skaņdarbi, kuri tika atskaņoti, bija pazīstami. Noslēguma daļā patika arī latviešu dziesmu popūrijs. Pēc koncerta mūziķi jauki aprunājās ar skolēniem un neizpalika kopīga fotografēšanās. Iepriecinājām ciemiņus ar sarūpētām puķēm un medus spainīšiem, no skolotāju personīgajiem fondiem, lai pietiek spēka muzicēšanai.

Informāciju sagatavoja direktora vietniece Vita Levica

Bildes Sprādziens mūzikā

Pašvaldības policija
Medicīnisā palīdzība
Aizputes novada bāriņtiesa
Aizputes avīze
Aizputes muzejs
Biogrāfiskā vārdnīca
Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.