Logo ansamblis

Teātru diena Māteru Jura Kazdangas pamatskolā

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, atzīmējot Teātra dienu, 31. martā Nacionālā teātra izrādes “Sarkangalvīte un vilks” skatījās 1. – 4. klašu skolēni, izrādi “Bille” 5. – 7. klašu skolēni un “Svina garša” – 8. – 9. klašu skolēni.

Izrāžu tematika, tēlu analīze, vizuālās mākslas valoda, sociālās lomas un drošības jautājumi tika integrēti dažādos mācību priekšmetos gan pirms, gan pēc to noskatīšanās.

1.– 4. klašu skolēni savu viedokli, pārdomas, atziņas par izrādi attēloja vizuālās mākslas darbos, socialās lomas un drošības jautājumi tika akcentēti sportā, sociālajās zinībās, arī citos mācību priekšmetos.

Izrādē “Bille” redzētais tika sasaistīts ar lasīto un filmā redzēto. Par izrādi skolēni rakstīja recenzijas.

8. – 9. klašu skolēniem pirms skatīšanās vēstures stundās tika aktualizēts attēlotais laika posms un vēsturiskie notikumi. Skolēni rakstīja savu viedokli, pārdomas, recenzijas.

Paldies “Latvijas skolas soma” par doto iespēju attālināti noskatīties izrādes netradicionālā veidā, gūstot labas emocijas!

Izrāde “Bille”

Pēc Vizmas Belševicas triloģijas “Bille’’ ir izveidota gan filma, gan Nacionālā teātra izrāde ar režisoru Valdi Lūriņu. Stāsts noris Rīgā un Rīgas apkārtnē. ‘’Billē’’ attēlotie notikumi noris 20. gs. 30.gados - ulmaņlaikos.

Bille (izrādē galvenajā lomā Dace Bonāte), ir maza meitene, kas dzīvo dzīvoklī ar savu mammu un tēti. Viņas mamma ir ļoti strikta, bet viņas tētis vēlas visu labāko Billei, un citreiz pat viņš iedod meitai savu pelnīto naudu, lai viņa nopirktu dažus saldumus. Billes tētis bija dzērājs, bet Bille viņu vienalga mīlēja. Viņas tētis pelnīja naudu ģimenē. Billes mamma mācēja šūt un  adīt, un viņa nopirka pat Billei lelli ,bet viņa nopirka tikai lelles galvu un pagatavoja lellei rokas un kājas. Bille gribēja lellei baltu kleitu, bet viņas mamma atteicās, jo balto kleitu nosmērētu ļoti ātri. Billei ir vecmāmiņa, kas ir strikta, bet citreiz aizved Billi uz svētkiem vai ar tramvaju braukt, jo Billei ļoti patika braukt ar tramvaju. Gandrīz katrus svētkus viņa brauca ar tramvaju.

Teātra izrāde bija ļoti interesanta, un autors bija labi padomājis, kā visu attēlot. Viss teātrī bija interesants un varēja viegli iedziļināties. Izrāde bija līdzīga filmai. Vienīgi grūti bija saprast, kas notiek, jo viens aktieris tēloja vairākus. Es teātrī ievietotu vairāk aktieru, lai būtu vieglāk saprast.

/Raivis Gansons, 6.klase/

 

Izrāde “Svina garša”

“Svina garša” stāsta par Otrā pasaules kara sākumu Latvijā un tā laika nežēlīgo pusi.

Šajā izrādē atspoguļojas sīkas epizodes, kurās ir padomju laika baltā svina krāsa, svina lodes un svina garša mutē. Bet zināms, ka svins ir kaitīgs veselībai, tieši tas noved pie īstā zemteksta - svins ir “smagais” metāls, tāda bija arī šī izrāde, sāpju, pārdzīvojumu un baiļu pilna. Izrādē svins ir kā rūgtums cilvēku dvēselēs, kā smagums uz sirds. 

Svins - vārds, kas ir kā inde - ievaino gan fiziski, gan garīgi. 

/Laura Catlakša, 9.klase/

 

Pašvaldības policija
Medicīnisā palīdzība
Aizputes novada bāriņtiesa
Aizputes avīze
Aizputes muzejs
Biogrāfiskā vārdnīca
Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.