A/S Kurzemes atslēga 1

A/S “Kurzemes Atslēga-1” ir daudznozaru ražošanas uzņēmums.

Galvenie virzieni ir:

  1. Logu un durvju furnitūras ražošana
  2. Metālapstrāde
  3. Metālkalumu izstrādājumi
  4. Kokapstrāde

Viena no uzņēmuma pamatprodukcijam ir durvju slēdzenes, logu aizgriežņi, durvju un logu viras, durvju un logu furnitūra, celtniecības stiprinājumi un metālkalumi vārtiem, žogiem, balkoniem, kāpnēm.

Uzņēmumā uz vietas ir pieejams pilns ražošanas cikls: detaļu štancēšana, liešana, metināšana, virpošana, frēzēšana, krāsošana, slīpēšana, pulēšana, cinkošana, niķelēšana, hromēšana, montāža un iepakošana. Tepat uz vietas tiek konstruēti izstrādājumi un ražošanas aprīkojums, izgatavotas štances un presformas.

Rūpnīcas pirmsākumi meklējami 1960.gadā, kad no Rīgas uz Aizputi pārcēla Metālizstrādājumu
fabrikas „Kvēle” iecirkņus un izveidoja rūpkombinātu „Aizpute” ar specializāciju atslēgu un būvapkalumu ražošanā. Piecus gadus vēlāk fabrika „Kvēle” tika slēgta, bet rūpkombināts pārdēvēts par metāla furnitūras rūpnīcu „Kurzeme”. Par to vēl liecina trīs burti – MFR uz atslēgas rūpnīcas logotipā.

Ražošanā tika ieviestas jaunas tehnoloģijas: atsevišķu detaļu un mezglu ražošanas automatizāciju; jaunas tehnoloģijas galvanizācijas procesā pārklājot detaļas ar cinku, niķeli un hromu. Tas paaugstināja darba ražīgumu: ja 1976.gadā rūpnīcā strādājošo skaits bija 1000 cilvēku, tad 1980.gadā vairs tikai 900, bet produkciju ražoja 6 reizes vairāk. Septiņdesmito gadu vidū rūpnīcai tika uzcelts jauns korpuss un rūpnīca “Kurzeme” kļuva par lielu atslēgu un būvapkalumu ražotāju un ar produkciju apgādāja visu Padomju Savienību.

Gadu gaitā rūpnīca paplašinājās, kļūstot par vienu no vadošajiem logu un durvju furnitūras ražotājiem Baltijā.

adreseKalvenes iela 27, Aizpute
malePēteris Frīdenbergs
telefons+371 63448075
wwebwww.ka1.lv

download MFR Metalwork ENG

 

 

 

Pašvaldības policija
Medicīnisā palīdzība
Aizputes novada bāriņtiesa
Aizputes avīze
Aizputes muzejs
Biogrāfiskā vārdnīca
Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.