LLKC Liepājas biroja plānotie pasākumi

 2021. gada 9. aprīlī plkst. 10:00 tiešsaistes maksas mācības "Praktisks ievads permakultūras dārzkopībā" kopā ar MĀRI NARVILU (LLKC dārzkopības speciālists). 
Dalības maksa - 12,00 EUR (ar PVN).
* Mācību dalībniekiem vismaz septiņas dienas būs pieejams ieraksts.  
Galvenās mācību tēmas:dārza plānošana un zonēšana, augsnes ielabošana, dobju izveidošana un izmantošana, jautājumi un atbildes.
+ Pieteikšanās saite - https://forms.gle/m39rGSrdjHBnHyt56 
 
2021. gada 14. aprīlī vakarā plkst. 18:00 tiešsaistes maksas mācības "Augsnes auglība un augļu, lauka un siltumnīcas dārzeņu mēslošana bioloģiskajā un tradicionālajā audzēšanā" kopā ar Valentīnu Poli (Dr. agr., "Dārzkopības institūta" pētniece, augu aizsardzības konsultante).
Dalības maksa - 12,00 EUR (ar PVN).
* Mācību dalībniekiem vismaz septiņas dienas būs pieejams ieraksts.  
Galvenās mācību tēmas: augsne un tās auglība; augsnes pH un EC līmeņa nozīme un praktiskais pielietojums; mēslošana bioloģiskajā un tradicionālajā audzēšanā; kopīgais un atšķirīgais; jautājumi un atbildes.
+ Pieteikšanās saite - https://forms.gle/Atrve7RAcyd6mvrq6
 
 2021. gada 19. aprīlī plkst. 10:00 bezmaksas tiešsaistes informatīvais seminārs "Aktuāla informācija lauku saimniecībām". 
Galvenās semināra tēmas:
* Informācija par pieteikšanos platību maksājumiem, izmaiņām nosacījumos un svarīgi datumi. Attālinātās konsultāciju iespējas un citas aktualitātes. Ģirts Osis (LAD Dienvidkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītājs), Vineta Ķēniņa (LAD Dienvidkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītāja vietniece). 
* Aktualitātes augu aizsardzībā un kaitīgo organismu monitoringā. Anitra Lestlande (VAAD Integrētās augu aizsardzības daļas vadītāja).
+ Pieteikšanās saite - https://forms.gle/VyFSgsbxwBDZ1VT58
 
2021. gada 22. aprīlī plkst. 10:00 tiešsaistes maksas mācības "Grāmatvedības kārtošana vienkāršajā ierakstu sistēmā, gada deklarācijas aizpildīšana un nodokļu aktualitātes 2021. gadā" kopā ar Astru Straumi (sertificētu grāmatvedi un pieredzējušu pasniedzēju).
Dalības maksa - 12,00 EUR (ar PVN).
Galvenās mācību tēmas: uzņēmējdarbības formas, kuras tiesīgas kārtot grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā; grāmatvedības kārtošana vienkāršā ieraksta sistēmā; ieņēmumu izdevumu žurnāla aizpildīšana; deklarācijas par 2020. gadu aizpildīšana; likumdošanas izmaiņas 2021. gadā; jautājumi un atbildes.
+ Pieteikšanās saite - https://forms.gle/HnZW7VmrAs8N9JMS8
 
Piedāvātām praktiskas bezmaksas konsultācijas augkopības, lopkopības, ekonomikas un mežkopības jomā. Speciālistu kontakti Liepājas pusē:
 • Augkopība (situācijas monitorings, lauku vēstures, augu maiņas plāna u.c. sastādīšana): Mārtiņš Pružinskis (tālr. 29328392, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).
 • Lopkopība (LDC datu novērtējums, barības devu sastādīšana, u.c.): Elīna Egle (tālr. 22000235, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).
 • Ekonomika (ALTUM un citu kredīta pieteikumu un biznesa plānu sastādīšana, uzņēmumu novērtējumi): Iveta Vīdersone (tālr. 28665129; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.) un Rūta Gudkova (tālr. 28665129, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).
 • Mežkopība: Agrita Šēnberga (tālr. 29285111, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).
Mūsu kolēģu piedāvātās iespējas, raksti, pozitīvie pieredzes stāsti, kā arī citām aktuālitātes pieejamas Valsts Lauku tīkla mājas lapā - www.laukutikls.lv
 
IESAKĀM
 
8. aprīlī notiks vebinārs par platību maksājumu sezonas aktualitātēm - https://www.lad.gov.lv/lv/aktualitates-un-kalendars/aktualitates/notiks-vebinars-par-platibu-maksajumu-sezonas-aktualitatem-1134
 
Līdz 30. aprīlim LAD aicina pieteikties apakšpasākumā "Atbalsts profilaktiskajiem pasākumiem, lai mazinātu epizootiju un epifitotiju iespējamās sekas" putnkopības nozarei.
 • Atbalsts ir paredzēts putnkopības nozarei ar mērķi nodrošināt biodrošības prasību ieviešanu.
 • Atbalstu var saņemt Pārtikas un veterinārajā dienestā reģistrētie mazie un vidējie uzņēmumi, kas audzē ne vairāk kā 80 000 mājputnus.
 • Kārtā iesniegto projektu īstenošanas beigu termiņš ir viens gads no lēmuma par projekta iesnieguma apstiprināšanu spēkā stāšanās dienas.
 • Pasākumā priekšapmaksa netiek paredzēta.
 • Atbalstu izmaksās, pamatojoties uz faktiskajām attiecināmajām izmaksām atbilstoši apstiprinātajam projekta iesniegumam.
 • Papildus informācija un video ieraksts no informatīvā semināra par šo pasākumu - https://www.lad.gov.lv/lv/aktualitates-un-kalendars/aktualitates/atbalsts-profilaktiskajiem-pasakumiem-putnkopibas-nozare-1124 
 No 2021. gada 19.aprīļa līdz 2021. gada 19. maijam LAD aicina saimniecības iesniegt pieteikumus pasākumā "Atbalsts konsultāciju pakalpojumu izmantošanas veicināšanai".
 • Pasākuma mērķis ir veicināt individuālu konsultāciju saņemšanu par meža apsaimniekošanu, klimata pārmaiņu ietekmi, par saimniecības, uzņēmuma vai ieguldījuma ekonomisko un ekoloģisko rādītāju uzlabošanu, kā arī nekaitīgumu klimatam un noturību pret klimata pārmaiņām.
 • Atbalsts paredzēts par konsultācijām izaugsmes un konkurētspējas veicināšanā, slēdzot vairāku gadu sadarbības līgumu par konsultāciju pakalpojuma saņemšanu.
 • Konsultāciju saņēmējs ir juridiska vai fiziska persona, kura veic saimniecisko darbību lauku apvidū un kuras apgrozījums pēdējā noslēgtajā gadā pārsniedz 30 000 eiro, bet nav lielāks par 70 000 eiro lauksaimniecībā.
 • Maksimālais atbalsta apmērs saimniecībai ir 8500 eiro, ko izmaksā konsultāciju pakalpojumu sniedzējam. Konsultāciju pakalpojumu sniedzējs ir SIA "Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs".
 • Par konsultāciju saņemšanu saimniecībām būs jānoslēdz sadarbības līgums ar konsultāciju sniedzēju uz termiņu, kas nepārsniedz 2024. gada 31. martu.
 • Pieteikumi jāiesniedz, izmantojot LAD elektroniskās pieteikšanās sistēmu.
 • Projektu iesniegumu pieņemšana pasākumā notiek Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai un Lauku attīstības programmas ietvaros.
 • PAPILDUS INFORMĀCIJA https://www.lad.gov.lv/lv/atbalsta-veidi/projekti-un-investicijas/atbalsta-pasakumi/2-1-atbalsts-konsultaciju-pakalpojumu-izmantosanas-veicinasanai-274 
 Augsmes programma esošiem zivsaimniecības uzņēmumiem, slēdzot sadarbības līgumu 2021 – 2023. gadam:
 • Pieteikties var esošs, strādājošs zivsaimniecības uzņēmums, ar velmi attīstīt savu saimniecisko darbību.
 • Slēdzot, līgumu iegūst personīgo biznesa konsultantu, kura gādībā uzņēmums varēs uzlabot savas zināšanas, izvirzīt mērķi, paaugstināt uzņēmuma izaugsmi, efektivitāti un konkurētspēju.
 • Slēdzot vairāku gadu sadarbības līgumu, uzņēmums saņems aptuveni 200 konsultāciju stundas 2,5 gadu laikā ar 100% atbalsta intensitāti.
 • Varēs saņemt individuālas konsultācijas vadībzinībās, ekonomikā, zivsaimniecībā, akvakultūrā, mārketingā, grāmatvedībā, projektu vadībā un finanšu analīzē.
 • Plašāku informāciju var iegūt pa tālr. 27843096 vai projekta vadītājas Terēzes Riekstiņas (tālr. 29269931, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).
 VALSTS TEHNISKĀS UZRAUDZĪBAS AĢENTŪRA (VTUA) ( https://www.vtua.gov.lv/ ) atgādina, lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējai tehniskajai apskatei.
• Traktortehnikas un tās piekabju ikgadējās valsts tehniskās apskates grafiki kartē - https://www.vtua.gov.lv/valsts-tehniska-uzraudziba/statiskas-lapas/tehniskas-apskates?nid=2667#jump 
• VTUA Liepājas nodaļas kontakti tālr. 63425564, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..
 
LLKC veidotajā katalogā www.novadagarsa.lv tagad arī saimnieki paši var ievadīt un veidot savus profilus, kā arī – kļūt par tā kataloga dalībnieku. Ja neražojat, bet meklējat vietējos ražotājus, tad arī iesakām ieskatīties. Papildus informācija - http://new.llkc.lv/lv/nozares/lauku-attistiba/kataloga-wwwnovadagarsalv-jaunas-iespejas

 

Pašvaldības policija
Medicīnisā palīdzība
Aizputes novada bāriņtiesa
Aizputes avīze
Aizputes muzejs
Biogrāfiskā vārdnīca

Valsts ir Internetā!

E-pakalpjumu portāls

Ideju māja

epakalpojumu portāls

Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.