SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra" aktualitātes

 
LOPKOPĪBA
 • Laikā no 22.- 31. marta kvalifikācijas celšanas apmācības "Lauksaimniecības dzīvnieku (piena un gaļas lopkopībā) pārraudzība, vērtēšana, mākslīgā apsēklošana, olšūnu un embriju transplantācija (lietpratējiem).Mācības notiek tālmācībā un tiešsaistē (ZOOM platformā).
  • MĀCĪBU TEMATIKA (16 stundu programma):
   • Aktualitātes lauksaimniecības dzīvnieku audzēšanā un ciltsdarbā, dzīvnieku mākslīgajā apsēklošanā, olšūnu un embriju transplantācijā. Ciltsdarba programma. Ieva Blumberga
   • Dzīvnieku vērtēšanas priekšnosacījumi un rezultātu izmantošana ganāmpulka izkopšanā . Ieva Blumberga
   • Dzīvnieku turēšanas tehnoloģijas, barības līdzekļu kvalitātes vērtēšana saimniecībā dzīvnieku produktivitātes uzlabošanai. Anita Siliņa
   • Ganāmpulku un lauksaimniecības dzīvnieku reģistrēšana un dzīvnieku apzīmēšana. Mairita Elbrete
   • Lauksaimniecības dzīvnieku labturības prasības un tās ietekme uz dzīvnieku veselību. Dainis Arbidāns
   • Pārraudzības datu izmantošana saimniekošanas efektivitātes palielināšanai (piena lopkopībā). Laila Plīta
   • Pārraudzības datu izmantošana saimniekošanas efektivitātes palielināšanai (gaļas lopkopībā). Daiga Baltiņa
  • MĀCĪBU LĪDZMAKSĀJUMS - 30,25 EUR (ar PVN).
  • PIETEIKŠANĀS (līdz 21. martam) elektroniski aizpildot reģistrācijas veidlapu saitē - https://forms.gle/C43r2QTxbFtoB9D67
  • Mācību programma un apraksts Valts Lauku tīkla mājas lapā - http://www.laukutikls.lv/nozares/lauksaimnieciba/notikumi/2021-03-22-000000-lidz-2021-03-31-000000/22-3103-apmacibas-ar
  • Kontakti: Elīna Egle (tālr. 22000235, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.), LLKC Liepājas biroja lopkopības konsultante.

 

 •  17.03.2021 | Lauku atbalsta dienests kopā ar Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvjiem 17.martā plkst.13.00 organizēs vebināru par plānotajiem biodrošības pasākumiem. Vebinārs notiks tiešsaistes saziņas vietnē "Zoom". Lai piedalītos vebinārā, tam jāreģistrējas, aizpildot informāciju šajā anketā: https://forms.gle/tszjw3zYr9dJkLsA8 
 
 
AUGKOPĪBA, AUGĻKOPĪBA
 
 • 17.03.2021 plkst. 10:00, LLKC Liepāja | Maksas mācības "Augļkoku un ogulāju kopšana, vainagu veidošana un potēšanas pamati". Maksa - 12 EUR (ar PVN). Lektore: VALENTĪNA POLE, Dr. agr.  "Dārzkopības institūta" pētniece, augu aizsardzības konsultante. Galvenās mācību tēmas: * Pieprasītākās augļaugu šķirnes. * Kāpēc jāveido vainags, jāgriež zari. * Vainagu veidošanas principi. * Biežāk pieļautās kļūdas vainagu veidošanā, kļūdu labošana. * Kā iegūt augļu koku, kuram ražošanas zona atrodas pieņemamā augstumā. * Augļkoku potēšanas pamati. * Jautājumi un atbildes.
 
 
 •  01.-16.04.2021 | Apmācības "Augu aizsardzības līdzekļu pareiza, precīza un ekonomiska lietošana" ar iespēju iegūt AAL lietotāja apliecību.
  • MĀCĪBU LAIKA: no 1. līdz 16. aprīlim tālmācībā un tiešsaistē (ZOOM paltformā).
  • MĀCĪBU LĪDZMAKSĀJUMS: 44.00 EUR vai 100.00 EUR (atkarībā no saimniecības lieluma un darbības ilguma). Mācību maksā ir iekļauts PVN, izdales materiāli, VAAD tests un apliecība, ko saņem pēc veiksmīga VAAD testa nokārtošanas.
  • PIETEIKŠANĀS (aicinām pieteikties laikus): Elektroniski aizpildot reģistrācijas veidlapu saitē  -https://forms.gle/FwekxYo6c5mmnc4LA
  • Dalībnieku skaits ir ierobežots!
  • Papildus informācija - http://www.laukutikls.lv/nozares/lauksaimnieciba/notikumi/2021-04-01-000000-lidz-2021-04-18-000000/01-16042021-apmacibas-augu 
  • Kontakti: Aiva Kasparoviča (tālr.: 26263682, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).
 
 • Var pieteikties dalībai interešu grupā par bezaršanas tehnoloģijām.
  • Tiek veidota jauna interešu grupa bioloģiskajām saimniecībām – Laukaugu audzēšanas agrotehnikas pilnveidošana bioloģiskajā saimniekošanas sistēmā – bezaršanas tehnoloģija. Tajā paredzēts apvienot saimniecības, kuras augsnes apstrādei jau tagad izmanto vai tuvākajā laikā plāno sākt izmantot bezaršanas tehnoloģijas. Lai pieteiktu dalību interešu grupā, nepieciešams līdz 19.03.2021.
  • Papildus informācija - http://new.llkc.lv/lv/nozares/augkopiba/var-pieteikties-dalibai-interesu-grupa-par-bezarsanas-tehnologijam 
 
 • 2021. gada 4. martā rīkojām bezmaksas informatīvo semināru par Krūmmelleņu audzēšanu kopā ar Pēteri un Oskaru Heimani. Ar lektoru atļauju varam piedāvāt semināra ierakstu, kas ir brīvi pieejams LLKC Liepājas biroja YouTube kontā -  https://www.youtube.com/channel/UCn9e7SAagB7oSzhw5dePxZQ
 
 
NODOKĻI un GRĀMATVEDĪBA
 • 18.03.2021 plkst. 10:00, LLKC Liepāja | Maksas mācības "Nodokļu aktualitātes mazajiem uzņēmējiem un pašnodarbinātajiem 2021. gadā".
  • LEKTORE: INGUNA LEIBUS Dr.oec.,  LLU ESAF Finanšu un grāmatvedības institūta profesore, vadošā pētniece.
  • Maksa 20.00 EUR (ar PVN).
  • Galvenās mācību tēmas: 1. Izmaiņas mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem; Vispārējā nodokļu maksāšana SIA - UIN plusi un mīnusi; Pašnodarbināto personu valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI); Iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN) no saimnieciskās darbības ienākuma; Gada ienākumu deklarācija; Samazinātā patentmaksa; Atbildes uz jautājumiem.
  • Pieteikšanās līdz 17. martam saitē https://forms.gle/vMFS6eKpkkwWXEee6
  • Papildus informācija saitē - http://www.laukutikls.lv/nozares/uznemejdarbiba/notikumi/2021-03-18-000000/1803-maksas-macibas-nodoklu-aktualitates-mazajiem
  • Kontakti: Irina Gintere (tālr.: 28310484, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).

 

 
ZIVSAIMNIECĪBAS un AKVAKULTŪRA
 
 • 26.03.2021 plkst. 10:00 (sakums)| Tiešsaistes seminārs- "Zivju audzētavu bioloģiskā sertifikācija". Seminārā tiks apskatītas zivju audzētavu bioloģiskās sertificēšanas iespējas un izaudzētās zivju produkcijas pārstrādes iespējas uz vietas saimniecībā, un realizācija gala patērētājam.
  • Semināra dalībniekiem nepieciešama iepriekšēja reģistrācija
  • Dalībnieku reģistrācijas links ir pieejama šeit - https://saite.lv/QnEpa
  • Kontaktinformācija: Raivis Apsītis, tālr. +371 292 333 77, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

 • 31.martā tiek plānota tiešsaistes Zivsaimniecības konference par Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonds (2021–2027). Papildus informācija noteikti vēl sekos un publicēta Valsts Lauku tīkla mājas lapā. Kontakti: Kristaps Gramanis (tālr.: 28304909, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.www.zivjutikls.lv ).
 
 
 
 
ATBALSTA IESPĒJAS
 
LAUKU ATBALSTA DIENESTS (  www.lad.gov.lv) 2021. gada 3. un 5. februārī Lauku atbalsta dienests rīkoja tiešsaistes informatīvo semināru par aktualitātēm platību maksājumos, investīciju projektos un citām iespējām. Vebināra videoieraksts un prezentācijas ir pieejami LAD mājaslapā – https://www.lad.gov.lv/lv/aktualitates-un-kalendars/aktualitates/veiksmigi-aizvaditi-lad-vebinari-lauksaimniekiem-par-aktualitatem-1117
 
No 7.aprīļa varēs pieteikties platību maksājumiem. Dienests klientiem nodrošinās nepieciešamo atbalstu. Lasi vairāk LAD mājas lapā - https://www.lad.gov.lv/lv/aktualitates-un-kalendars/aktualitates/no-7-aprila-vares-pieteikties-platibu-maksajumiem-dienests-klientiem-nodrosinas-nepieciesamo-atbalstu-1127
 
Biedrība "Liepājas rajona partnerība" izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 8.kārtu Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Lauku attīstības programmas 2014.- 2020.gadam pasākuma „Atbalsts LEADER vietējai attīstībai" ietvaros un Zivsaimniecības Rīcības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma „Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana" ietvaros. Projektu iesniegumu pieņemšana notiks  no 2021. gada 8. marta līdz 8.aprīlim.
8. kārtā pieejamais kopējais publiskais finansējums: M3/R1 – Atbalsts zivsaimniecības nozares attīstībai un uzņēmējdarbības dažādošanai piekrastē
 
 Līdz 22. martam Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Liepājas biznesa inkubatorā un pirmsinkubācijā tiek aicināti pieteikties jaunie uzņēmēji.
 • Konsultācijas un papildu informācija sazinoties pa tālr. 62401092, e-pastā: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., vai Facebook kontā - https://www.facebook.com/LIAALiepaja
 • Pieteikums ar pavaddokumentiem --> https://bit.ly/pievienojiesBI 
 ALTUM programmas – biznesa attīstības projektiem un Covid-19 ietekmes pārvarēšanai. Papildus informācijai - http://new.llkc.lv/lv/nozares/ekonomika/altum-programmas-biznesa-attistibas-projektiem-un-covid-19-ietekmes-parvaresanai
 
PAPILDUS INFORMĀCIJA
 
LLKC veidotajā katalogā www.novadagarsa.lv beidzot arī saimnieki paši var labot savus profilus, kā arī – kļūt par tā dalībniekiem. Vēl viens ilgi gaidīts jaunums – katalogā reģistrēties nu var arī pašmāju tirgotaji, ēdinātāji un kooperatīvās sabiedrības. Papildus informācija - http://new.llkc.lv/lv/nozares/lauku-attistiba/kataloga-wwwnovadagarsalv-jaunas-iespejas
Ja ir vajadzīga palīdzība, tad droši dodiet ziņu - palīdzēsim. 
 
Mūsu kolēģu piedāvātās iespējas, raksti, pozitīvie pieredzes stāsti, kā arī citām aktuālitātes pieejamas Valsts Lauku tīkla mājas lapā - www.laukutikls.lv Noteikti iesakām IESKATĪTIES pasākumu kalendārī - http://www.laukutikls.lv/kalendars 
 
LLKC piedāvātām bezmaksas konsultācijas augkopības, lopkopības, ekonomikas un mežkopības jomā:
 • LLKC Liepājas biroja konsultantu kontakti:
  • Augkopība - Mārtiņš Pružinskis (tālr. 29328392, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).
  • Lopkopība - Elīna Egle (tālr. 22000235, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).
  • Ekonomika (ALTUM kredīt pieteikumi, uzņēmuma novērtējumi): Iveta Vīdersone (tālr. 28665129; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.) un Rūta Gudkova (tālr. 28665129, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).
 • Meža konsultāciju pakalpojumu centrs Dienvidkurzemes nodaļa:
  • Agrita Šēnberga (tālr. 29285111, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).
 • Papildus informāciju var iegūt personiski sazinoties ar konsultantiem vai arī LLKC mājas lapā - http://new.llkc.lv/sites/default/files/baskik_p/pielikumi/konsultaciju-pakalpojumi_kp2_1_1.pdf
Pašvaldības policija
Medicīnisā palīdzība
Aizputes novada bāriņtiesa
Aizputes avīze
Aizputes muzejs
Biogrāfiskā vārdnīca

Valsts ir Internetā!

E-pakalpjumu portāls

Ideju māja

epakalpojumu portāls

Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.