Logo ansamblis

Apstiprināti jaunatnes iniciatīvas projekti mācību motivācijas palielināšanai

Aizputes novada dome no 2021.gada 01.aprīļa līdz 30.aprīlim aicināja jauniešu organizācijas, biedrības vai nodibinājumus iesniegt jaunatnes iniciatīvu projektu pieteikumus atklātajam projektu konkursam “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas (PMP) riska jauniešu iesaiste jaunatnes iniciatīvu projektos”.

Projektu konkursu īsteno Izglītības kvalitātes valsts dienests sadarbībā ar pašvaldībām un valsts profesionālās izglītības iestādēm Eiropas Sociālā fonda projekta "PuMPuRS" ietvaros.

Konkursa mērķi:

• Palielināt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamo motivāciju turpināt izglītību un veicināt viņu aktīvu līdzdalību ikdienas dzīvē.
  • Iesaistīt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamos jauniešu aktivitātēs un jaunatnes iniciatīvu projektos ārpus formālās izglītības, nodrošinot aktivitāšu pieejamību iespējami tuvu bērnu un jauniešu dzīves un mācību vietai.

Projektus konkursam bija iesniegušas 7 dažādas organizācijas, no kurām projektu vērtēšanas komisija apstiprināja 2 projektus, kuri tiks uzsākti īstenot šogad un pabeigti 2022.gadā. Katram projektam piešķirtais finansējums ir 4600 eiro, kas 100% tiek nodrošināts no projekta “PuMPuRS” līdzekļiem. Kopumā šajos 2 projektos plānots iesaistīt ap 50 jauniešus, tajā skaitā vismaz 20 jauniešus, kas pakļauti mācību priekšlaicīgas pārtraukšanas riskam

Projektu konkursā apstiprināti šādi jauniešu iniciatīvu projekti:

• “Novada garša”, iesniedzējs biedrība “LATVIJAS MAZPULKI”. Projekta “Novada garša” ietvaros 20 jauniešiem tiks dota iespēja piedalīties sekojošās aktivitātēs :

Pirmā novada garšas aktivitāte ”Pipari”- orientēšanās novadā, iepazīstot tās apkārtni un ievērojamākos apskates objektus, dabu kopumā Aizputes pilsētā/novadā.

Otrā novada garšas aktivitāte ”Sāls” - āra dzīves aktivitātes, pārgājiens ar motivējošu uzdevumu kopumu, praktisku darbu apmācību savai dzīves skolai.

Trešā novada garšas aktivitāte ”Lauru lapa” –dabas elementu eksperimentu izzinošā laboratorija, iepazīstot dažādas lietas un to kopumu no cita skatupunkta, veicot pašiem dažādus eksperimentus ar dabas materiālu palīdzību, gūstot zināšanas netiešā veidā pašiem eksperimentējot.

Ceturtā novada garšas aktivitāte “Cukurs”- labais darbs novadam, veicinot saliedēšanās, darba prasmes veidojot paliekošas vērtības gan sev, gan novada iedzīvotājiem brīvdabā, veicinot Misiņkalna dabas parka atdzimšanu, radot to kā iecienītu pastaigu vietu ģimenēm.

Piektā novada garšas aktivitāte “Medus”- sadarbības un piedzīvojumu aktivitāte – kopīgs laivu brauciens pa novada ūdeņiem, iepazīstot dabu pie ūdens – veicinot sadraudzību, izturību, nostiprinot radušos sadraudzību starp projekta jauniešiem.

Projekta “Novada garša!” kontaktpersona – Liene Cinovska, 22322648, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

• “Ceļosim kopā!”, iesniedzējs biedrība” LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA”. Projekta “Ceļosim kopā!” ietvaros 30 jauniešiem tiks dota iespēja piedalīties 6 pasākumos:

Pasākums “Ceļosim dabā!” – tiks organizēts iepazīšanas, sadraudzības pasākums, pirmās palīdzības un drošības apmācības, dabas un kultūrvēsturisko vietu izpētes radošās darbnīcas, laivu brauciens pa Tebras upi.

Pasākums “Ceļosim vēsturē!” – mācību ekskursija uz Rucavas novada “Zvanītājiem”, lai iegūtu zināšanas, jaunu pieredzi un praktiskās darba iemaņas vasaras saulgriežu tradīciju nostiprināšanā.

Pasākums “Ceļosim novadā!” – 2 dienu pārgājiens pa Kalvenes pagastu ar uzdevumiem, nakšņošanu teltīs, āra nodarbībām, radošām dabas un kultūrvēsturisko objektu apsekošanas un izpētes darbnīcām, sporta aktivitātēm, spēlēm, motivācijas un pašapziņas paaugstināšanas treniņiem, sadraudzības vakaru pie ugunskura.

Pasākums “Ceļosim dzīvē!” – 3 dienu motivācijas un neformālās izglītības programma atpūtas bāzē “Kurzemes pērle”. Pasākuma laikā tiks organizēti katra dalībnieka un komandas stiprināšanas pasākumi, projekta dalībnieku pašu iniciatīvu izpēte un sagatavošana realizācijai. Programmas laikā notiks āra un sporta aktivitātes, pirmās palīdzības apmācības, spēles, dzīvošana uz vietas atpūtas kompleksā, ēst gatavošanas un dzīves prasmju darbnīcas, laivu braukšana, dabas izpētes radošās darbnīcas, pārgājieni, vakara sarunas pie ugunskura. Katra dalībnieka izaugsmes un apņemšanās plāna izstrāde.

Pasākums “Ceļosim izaugsmē!” – 1 dienas izglītojošs un izvērtējošs seminārs, kura laikā jaunieši analizēs savus izaugsmes un apņemšanās plānus, kurus viņi izvirzīja vasaras laikā. Semināra laikā notiks radošās darbnīcas, prāta vētras, diskusijas, spēles, sadraudzības pasākumi un aktivitātes, pasākuma laikā uzņemto filmu vakars.

Pasākums “Ceļosim nākotnē!” – 1 dienas projekta noslēguma svinīgais pasākums Kazdangas pilī projekta dalībniekiem, viņu vecākiem, projekta sadarbības partneriem, darbiniekiem.

Projekta “Ceļosim kopā!” kontaktpersona - Silva Bišofa, 25665136, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Antra Grasmane Aizputes novada PuMPuRS projekta koordinators,
Tālrunis: 296466524