Image

Apstiprināti jaunatnes iniciatīvas projekti mācību motivācijas palielināšanai

Aizputes novada dome no 2020. gada 1. marta līdz 31. martam aicināja jauniešu organizācijas, biedrības vai nodibinājumus iesniegt jaunatnes iniciatīvu projektu pieteikumus atklātajam projektu konkursam "Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas (PMP) riska jauniešu iesaiste jaunatnes iniciatīvu projektos".

Projektu konkursu īsteno Izglītības kvalitātes valsts dienests sadarbībā ar pašvaldībām un valsts profesionālās izglītības iestādēm Eiropas Sociālā fonda projekta "PuMPuRS" ietvaros.

Konkursa mērķi:

  • Palielināt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamo motivāciju turpināt izglītību un veicināt viņu aktīvu līdzdalību ikdienas dzīvē.
  • Iesaistīt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamos jauniešu aktivitātēs un jaunatnes iniciatīvu projektos ārpus formālās izglītības, nodrošinot aktivitāšu pieejamību iespējami tuvu bērnu un jauniešu dzīves un mācību vietai.

Projektus konkursam bija iesniegušas 7 dažādas organizācijas, no kurām vērtēšanas komisija apstiprināja 3 projektus, kuri tiks uzsākti īstenot šogad un pabeigti 2021.gadā. Katram projektam piešķirtais finansējums ir 4600 eiro, kas 100% tiek nodrošināts no projekta “PuMPuRS” līdzekļiem. Kopumā šajos 3 projektos plānots iesaistīt ap 84 jauniešus, tajā skaitā vismaz 30 jauniešus, kas pakļauti mācību priekšlaicīgas pārtraukšanas riskam

Projektu konkursā apstiprināti šādi jauniešu iniciatīvu projekti:

  • “Mantinieki”, iesniedzējs biedrība “Latvijas mazpulki”. Projekta “Mantinieki” ietvaros 6 aktivitātēs jauniešiem tiks dota iespēja izzināt līdz sīkumam seno amatu prasmju būtība un vērtība, izmantojot laiku lietderīgi iegūstot sev, kā mantojumu – šo amatu prasmju apgūšanu patstāvīgi, tādā veidā palielinot priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamo motivāciju turpināt izglītību, un veicināt viņu aktīvu līdzdalību ikdienas dzīvē.
  • “Aizputes jaunatnes Akadēmija 2020”, iesniedzējs Attīstības platforma YOU+. Projekta ietvaros ir paredzēti divu apmācību cikli, katrs pa 5 dienām, pa astoņām akadēmiskajām stundām dienā. Katrā no apmācību cikliem tiks iesaistīti vismaz 20 jaunieši, kuri 5 dienu laikā pakāpeniski apgūs dažādas praktiskas prasmes, lai spētu uzstādīt specifiskus karjeras un dzīves mērķus, izprastu projektu un biznesa ideju dzīves ciklus, izprastu efektīvu plānošanu, attīstītu vidi sev apkārt, kā arī uzklausītu dažādu pieredzējušu cilvēku pieredzes stāstus.
  • “Uzrāvies Aizpute escape”, iesniedzējs Kuldīgas jauniešu biedrība “Kaktuss”. Projekta ietvaros četru dienu apmācībās, iesaistot 20 jauniešus no Aizputes novada izglītības iestādēm, ar neformālās izglītības metodēm, tiks identificēti un risināti jauniešu problēmjautājumi. Apmācību laikā tiks izspēlētas dažādas situācijas. Tās būs tendētas uz stresa menedžmentu, problēmu risināšanu un to pārvaldīšanas spējām un metodēm. Veicināsim sadarbības un labu attiecību prasmju veidošanu ar vienaudžiem un citiem līdzcilvēkiem no vietējās kopienas.

Antra Grasmane Aizputes novada PUMPURS projekta koordinators,
Tālrunis: 296466524
E-pasts:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

downloadInformācija PDF formātā

 

Pašvaldības policija
Medicīnisā palīdzība
Aizputes novada bāriņtiesa
Aizputes avīze
Aizputes muzejs
Biogrāfiskā vārdnīca
Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.