Liepājas teātra izrāde "Dželsomīno Melu zemē"

Latvijas skolēniem arī 2. semestrī veiksmīgi turpinās programmas „Latvijas skola soma” realizēšana. Aizputes vidusskolas 4.b klases izglītojamie 17.janvārī apmeklēja Liepājas teātra izrādi „Dželsomīno Melu zemē”. Skolēniem jau zināma itāļu rakstnieka Džanni Rodāri grāmata par puisēnu Dželsomīno ar brīnumainu balsi. Šis darbs ietverts arī literatūras programmā. Kā atzina skolēni, ļoti lietderīgi bija noskatīties arī izrādi un salīdzināt ar autora rakstīto. Izrādē galvenajam varonim jārisina ne mazums problēmu – jāpārvalda sava pārāk skaļā balss, no kuras plīst stikli. Viņš nokļūst Melu zemē, kur patiesība nevienu neinteresē. Kopā ar sastaptajiem draugiem Dželsomīno maina Melu zemes paradumus. Vai tas ir viegli? Skolēni mācījās noteikt, kur sākas meli, kur fantāzija. Jo fantāzijai ir neierobežotas iespējas. Bērniem ļoti patika, kā aktieri sadarbojās ar skatītājiem, liekot domāt, vērtēt, priecāties.

Aizputes vidusskolas 4. b klases audzinātāja Gita Dzene