Iespēja pieredzēt Latviju

Šajā mācību gadā turpinās programmas “Latvijas skolas soma” piedāvājums katram izglītojamam nodrošināt vienu reizi mācību semestrī klātienē iepazīt Latvijas mākslas un kultūras norises, tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes vēsturisko

Aizputes vidusskolā ir izveidots pasākumu plānojums no 01.09.2019. līdz 31.12.2019., kas papildina mācību un audzināšanas darba aktivitātes.

Septembrī izglītojošā muzikālā nodarbībā “Tautas mūzikas instrumentu pasaulē” Ilga Reizniece un Iveta Mielava 1. -2. klašu skolēnus izspēlēja mīklas spēli, kurā bija jāuzmin un jāatpazīstas 23 latviešu tautas mūzikas instrumentu nosaukumi. Tie bija jāievieto kopīgajā puzlī. Caur melodiju un skaņu mūziķe vizualizēja dažādas dabas norises un emocijas. Skolēniem patika, ka nodarbības laikā un arī pēc tās varēja aptaustīt, pamēģināt paspēlēt mūzikas instrumentus. Divas spēles tika dāvinātas arī skolai, tās nonāca mūzikas stundu vajadzībām.

26. septembrī 4.b klases skolēni viesojās pie Suitu sievām Alsungā izglītojošā nodarbībā “Ielūdz Suitu sievas”. Ceptuves saimniece pastāstīja un izrādīja visu par sklandraušu izcelsmi. Meistarklasē skolēni paši mācījās izcept savu sklandrausi. Suitu sievas stāstīja par suitu kultūru, vēsturi, izrādot suitu tautas tērpu, kādā secībā to ģērbj, kā sauc katru apģērba detaļu. Īpašs prieks meitenēm bija ietērpties suitu tērpā. Kopā ar suitu sievām skolēni mācījās dziedāt burdomu un rotaļas.

3.oktobrī 10.a klase ar Liepājas teātra izrādē “Liepāja – Latvijas galvaspilsēta” iepazina 1919. gada laika notikumiem, kas norisinājušies Liepājā, kamēr šeit atradās Latvijas pagaidu valdība ar Kārli Ulmani priekšgalā. Izrāde atklāj, kā jaunas valsts jušanos izjuta gan labi zināmas personas, gan vienkāršie pilsētas iedzīvotāji. Skolēniem radīta iespēja papildināt savas zināšanas Latvijas vēsturē. Ne velti izrāde nominēta 2018./2019. sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai 6 nominācijās.

Dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdi “Klase jau arī ir tas, ko mums jāiedibina – visus kopā un atsevišķi, lai par mums saka: tie ir labas klases” raksturo aktivitāti, kuru 7.oktobrī apmeklēja 12.a klases skolēni. I.Ziedoņa fonds “Viegli” veidoja dzejnieka daiļradei veltīto Ziedoņa klasi, kuras formāts ir izlaušanās istaba. Pirms brauciena skolēni atcerējās grāmatu “Blēņas un pasakas” un noskatījās multfilmu “Suns Funs un vējš”. Izlaušanās klase piedāvāja alternatīvas mācību stundas skolēniem par I.Ziedoņa pasakām. Tās ideja balstīta uz sadarbību, lasītprasmi un darbu ar tekstu.

8. oktobrī 128 7. -9.-11.a klases skolēni Liepājas koncertzālē Lielais dzintars baudīja grupas Dagamba izpildījumā itāļu komponista Antonio Vivaldi ciklu “Gadalaiki”, vienu no populārākajiem skaņdarbiem pasaulē. Koncertā izskanēja Vivaldi mūzika grupas aranžijā un pazīstamu skaņdarbu interpretācija. Vijolnieces izpildījumā bija dzirdams arī klasiskās mūzikas skanējums.

Programmu papildināja krāsains vizuālais materiāls un izzinošais Karīnas Bērziņas stāstījums. Koncertā skolēni guva plašu izzinošu, izglītojošu, muzikāli kvalitatīvu materiālu.

Materiālu apkopoja: Aizputes vidusskolas programmas “Latvijas skolas soma” koordinatore Ausma Kirhnere