Iniciatīva "Latvijas skolas soma"

Aizputes novada Neklātienes vidusskolas skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros novembra nogalē Liepājas kinoteātrī “Balle” noskatījās filmu “Homo novus”, kas ir viena no sešām Latvijas simtgades spēlfilmām.

Filma stāsta par jaunu, nabadzīgu, bet ambiciozu provinces mākslinieku, kurš no laukiem ieradies Rīgā, lai iekarotu savu vietu mākslas pasaulē. Tas, protams, nenākas viegli. Jaunais mākslinieks   Juris Upenājs pilsētā notiekošajā noraugās kā brīnumā. Viņa acīm paveras pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu Rīga un tās sabiedrība, mākslinieku dzīve ar saviem plusiem un mīnusiem.

Filma veidota pēc Anšlava Eglīša tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem, un tajā skan dzirkstoša valoda, trāpīgi apzīmējumi, jūtama vitalitāte, asprātība. Režisore ir Anna Viduleja, bet galveno lomu tēlotāji ir Andris Keišs, Igors Šelegovskis un Kristīne Krūze. Par darbu pie filmas Liene Rolšteine saņēma Lielā Kristapa balvu nominācijā “Labākais kostīmu mākslinieks”.

Filma “Homo novus” (“Jaunais cilvēks”) sniedz jauniešiem plašu ieskatu Rīgas sabiedrības dzīvē 20.gadsimta pirmajā pusē, palīdz iejusties laikā, kad dzīvojis un strādājis A.Eglītis, kurš pats bija ne tikai rakstnieks, bet arī gleznotājs. Filma aicina cīnīties par saviem sapņiem, savu vietu dzīvē, nekad nepadoties.

11.n klases audzinātāja Dz. Bērziņa