Iniciatīva "Latvijas skolas soma"

Latvijas un Liepājas vēstures notikumi ir jāzina katram, taču sevišķi svarīgi šie notikumi kļūst skolēniem, kad jāgatavojas vēstures stundām, kad jāizprot un jāizstāsta senie notikumi. Te palīdz jaunā, ar mūsdienu tehnoloģijām aprīkotā izstāde “Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā”. Šo izstādi 8. novembrī apmeklēja arī Aizputes novada Neklātienes vidusskolas skolēni.

Izstāde iekārtota divās zālēs. Pirmajā zālē ir apskatāmi priekšmeti, kas lietoti Latvijas Neatkarības kara laikā. Var uzzināt par politisko, ekonomisko, sociālo un kultūras dzīvi no 1918.-1920.gadam, kā arī iepazīties ar liepājniekiem – Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem. Otrā zāle veltīta Latvijas Pagaidu valdībai. Te ir iespēja aplūkot Pagaidu valdības ministru portretus un ar interaktīva vēstījuma palīdzību gūt izpratni par Neatkarības kara laiku Latvijā.

Izstādi, ko Liepājas muzeja darbinieki iekārtojuši, sagaidot Latvijas dzimšanas dienu, Aizputes novada Neklātienes vidusskolas jaunieši apmeklēja iniciatīvas “Latvijas skolas soma”ietvaros.

11.n.klases audzinātāja Dz.Bērziņa