Tērvetes Stirnubuks
Ceturtdiena, 26 aprīlis 2018 08:08

 14. aprīļa svētdienā taku skrējēji no visas Latvijas bija pulcējušies Tērvetes dabas parkā. Sajūta bija, ka lielākā daļa Latvijas šeit sabraukusi. Jau pirmais Stirnubuka posms uzstādīja jaunu rekordu dalībnieku skaita ziņā, dalībnieku skaits jau tuvojās 5 tūkstošiem. Pat plašā parka teritorija likās par šauru, aizkavēti tika arī startu laiki, jo ļoti daudzi dalībnieki reģistrējās vēl tikai sacensību dienā, neskatoties uz to, ka pēdējā brīdī dalības maksas ir pietiekoši augstas.

Arī Aizputes novada skrējēji, Liepājas rajona sporta skolas audzēkņi bija devušies uz šīm sacensībām. Laika apstākļi skrējējus lutināja, saulīte spīdēja, bija silts, organizatori bija sarūpējuši daudz un dažādas radošās darbnīcas, kur skolu jauniešiem un bērniem pavadīt brīvo laiku pirms un pēc skriešanas. Arī šajā gadā notiek čempionāts skolu jauniešiem, kur jaunie skrējēji cīnās ne tikai par vietām katrā posmā, bet arī kopvērtējumā. Jaunieši sacenšas apmēram 5-6 km garajā Vāveres skrējienā. Aizputniekiem veiksmīgs bija jau pirmais posms, pie uzvarām savās grupās tika Līva Skoreja U16 grupā un Artūrs Niklāvs Medveds U20 grupā. Otrie palika Marta Ļaudama U10 grupā un Valters Jonass U12 grupā. Trešo vietu pieaugušajiem Vāveres skrējienā izcīnīja Maija Pūpola. Mazliet spēka līdz trešajai vietai pietrūka Ievai Pūpolai U14 grupā- izcīnīta 4. vieta , kā arī Undīnei Unai Ungerei, kura U18 grupā finišēja piektā. Veiksmīgi Tērvetes takas pieveica arī Madara Pūpola, Reičela Rone, Miks Jānis Šterns, Jana Lamberte, Monta Liparte, Zane Apsīte, Daniels Blumbahs, Alise Zemture, Renāte Ausmane, Lelde Leila Dzirko, Hardijs Sauliņš, Sairuss Alseika, Markuss Pabērzis un Nadīna Keita Ķemere. Izturīgākie skrējēji sacentās Stirnubuka un Lūša distancēs, kas šoreiz bija 22 un 28 km garas. Abi mūsu novada izturīgākie skrējēji Iveta Pūpola un Rainers Meiers startēja Stirnubuka distancē. Iveta savā vecuma grupā svinēja uzvaru, bet Rainers izcīnīja otro vietu, tikai 15 sekundes zaudējot pirmās vietas ieguvējam. Nākošais Stirnubuka posms risināsies Ogres Zilajos kalnos jau 5. maijā.

Maija Pūpola

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads