Garīgas mūzikas koncerts

14.aprīlī plkst. 16:00, Aizputes Svētā Jāņa luterāņu baznīcā notiks vokālās grupas Putni un ērģelnieces Larisas Carjkovas garīgas mūzikas koncerts Musica Divina.

Koncertprogramma Musica Divina ir veltīta viduslaiku, renesanses un baroka mūzikai, aptverot plašu muzikālo stilu klāstu un tajā pašā laikā veidojot konceptuāli vienotu muzikālu noskaņu. Koncerts ir veidots kā lūgšana ar dievkalpojuma secības iezīmēm, sākot ar grēku piedošanu līdz svētības saņemšanai. Klausītāji iepazīsies ar Latvijā reti atskaņotu autoru mūziku. Unikālās viduslaiku mistiķes un zinātnieces Hildegardes no Bingenes lūgšanām, renesanses izcilo polifonijas meistaru Jakoba Gallus un Orlando di Lasso motetēm, kā arī citu autoru vokāliem opusiem ar sakrāliem tekstiem, kas veidos skanisku telpu garīgai apcerei un meditācijai. Savukārt, instrumentālās ērģeļu intermēdijas ļaus ielūkoties tā laika cilvēku pasaules uztverē, garīgā piepildījuma meklējumos, ikdienas priekos un bēdās.

Koncerts izskanēs kā vīzija, Dieva valstības atspulgs. Žēlastība, kas pieskaras cilvēku sirdīm meditācijas brīdī. Mīlestība, kas pārveido, piedošana, kas mierina un pateicība, kas ceļ spārnos…

 
7 miljardi gadu pirms pasaules gala

spēlfilma, režisors Jānis Ābele, 78 minūtes, 2018, Latvija, Francija
treilera links: https://vimeo.com/309368241

links uz fotogrāfijām: https://failiem.lv/u/5gye4ths

Aicinām jūs noskatīties topošās mākslas filmas "Jelgava 94" autora Jāņa Ābeles mākslas filmu “7 miljardi gadu pirms pasaules gala”. Stāsts ir vecs kā pasaule un tāpēc tik ļoti pazīstams un aktuāls. Puisis iepazīst meiteni. Jaunieši satiekas sapņainajā Francijā, starp viņiem izveidojas kaislīgs romāns, un tad viņi atgriežas mājās. Mājās, kur gaida pienākumi, kur ir vecās problēmas, no kurām varēja aizmukt, būdami prom. Šis ir stāsts par mīlestību.

Lasīt tālāk...
 


Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads