Karstie skrējieni augustā aizvadīti
Pirmdiena, 04 septembris 2017 16:16

 Šovasar, kad saulīte un karstais laiks bija retums, Aizputes novada skrējējiem savus galvenos startus nācās aizvadīt pamatīgā karstumā. Par karstāko pusmaratonu Baltijā tiek dēvēts Kuldīgas pusmaratons, kurš ar karstumu skrējējus nebija pārbaudījis jau vairākus gadus, bet šogad skrējēji atkal dabūja just pamatīgu tveici, kas daudziem nesagatavotiem skrējējiem beidzās ar hospitalizāciju slimnīcā. Aizputnieki startēja veiksmīgi, karstums nebija šķērslis uzrādīt labus rezultātus. Pusmaratona distancē, kas bija arī Latvijas čempionāts pusmaratonā S40 grupā 2. vietu izcīnīja Iveta Pūpola, bet absolūtajā kopvērtējumā sievietēm finišēja septītā. Pirmo pusmaratonu mūžā pieveica brāļi Mareks un Linards Nikolass Ņikiforovi. Linards junioru konkurencē ierindojās ceturtajā vietā, distanci veicot 2:11;36, bet Mareks pusmaratonu pieveica 1h 49;47, Rainers Meiers V50 grupā ar rezultātu 1h46;29 finišēja vienpadsmitais. Jaunieši startēja 5,3 km distancē, šeit jau trešo Skrien Latvija posmu pēc kārtas nepārspējams bija Artūrs Niklāvs Medveds. Labāko desmitniekā iekļuva Ieva Pūpola, Madara Pūpola, Ginta Krūzēna, Madara Alecka un Marta Bādere.

Arī” Stirnubuka “sacensības Milzkalnē tika aizvadītas karstumā, bet tā, kā tas ir taku skrējiens, kur daļa distances iet pa meža takām, tad šoreiz arī mežs sportistiem deva veldzi, ne tikai dfzirdināšanas un atvēsināšanās punkti trasē. Aizputes jauniešiem, kuri trenējas Liepājas rajona sporta skolā šīs sacensības bija arī Latvijas čempionāta taku skriešanā piektais posms. Šeit ļoti labi startēja un senajā Šlokenbekas muižas pagalmā pirmie absolūtajā vērtējumā “Vāveres” distancē finišēja Ieva Pūpola un Artūrs Niklāvs Medveds. Abiem arī uzvaras savās grupās - Ievai U14, bet Artūram U20. Raits solis bija arī Līvai Skorejai, kura uzvarēja U16 grupā, Gintai Krūzēnai uzvara U18 grupā, bet Santa Zemture nepārspēta palika U20 grupā. Trešais U18 grupā bija Mareks Ņikiforovs. Piektās vietas izcīnīja Linards Nikolass Ņikiforovs, Reičela Rone, sestās- Annija Zāģere, Madara Pūpola, septītā finišēja Anna Ludvika, bet desmitie bija Marats Nadjaks ,Marta Ļaudama un Renāte Ausmane.. Labi startēja arī Markuss Zeltagrauds, Lauris Aleckis, Marta Cinovska,Betija Bigača, Daniels Blumbahs, Katrīna Sedliņa. Nākošais Skrien Latvija posms skrējējus gaidīs Valmierā , bet Stirnubuks lēks Gaujas Senlejā Līgatnē.

Maija Pūpola

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads