Taku skrējiens Āžu kalna stirnu buks
Trešdiena, 03 septembris 2014 13:36

23. augustā par godu Baltijas ceļa 25. jubilejai un Šlokenbekas muižas 530. pastāvēšanas gadam Milzklalnes apkaimē notika sacensības ar pavisam dīvainu nosaukumu Āžu kalna stirnu buks, kur skrējēji varēja pārbaudīt savus spēkus 6,3 km Milzkalnes zaķa skrējienā, 17,3 km stirnu buka vai 24,9 km izturības skrējienā „Lūsis”. Sacensības bija neierastas un interesantas, jo trases vijās pa pļavām, mežiem, jārāpjas bija kalnos, kuros uzskriet vienkārši nebija iespējams, jāšķērso gravas un purvi, kas prasīja ne mazums izturības un cīņas gribas, jo padoties vienkārši nebija iespējams tā iemesla dēļ, ka trases bija izveidotas vienā aplī un , ja iesācis biji, tad atpakaļceļa nebija. Daudziem gadījās arī trasē apmaldīties, jo bija vietas, kur marķējums nebija viegli pamanāms, it īpaši brīžos, kad ceļš veda lejā no kalna, viegli skrējās, bet pēkšņi sekoja ass pagrieziens.

Arī Aizputes novada skrējēji ar labiem panākumiem startēja šajā piedzīvojumu skrējienā. Trasē visu distanču skrējēji devās vienlaicīgi, pirms tam nododot zvērestu Cūkmenam, ka nemēslos trasē. 6, 3 km distancē absolūtajā vērtējumā vīriešiem otrais finišēja Artūrs Medveds, bet savā  vecuma grupā viņš izcīnīja 1. vietu. Šajā pat vecuma grupā 5. un 6. vietā finišēja brāļi Mareks un Linards Ņikiforovi, bet astotais distanci veica Madars Pūpols. Jaunākajā grupā zēniem piektais bija Dāvids Radžabovs. Meitenēm jaunākajā grupā 3. vietu izcīnīja Madara Pūpola, bet 3 sekundes aiz viņas sekoja Ieva Pūpola, kura ierindojās 4. vietā. Vīru konkurencē ceturtais finišēja Arnolds Pūpols.

17,3 km garajā distancē jaunietēm pirmā distanci sasniedza Krista Kuzņecova, kura atzina, ka šīs ir bijušas šīs sezonas interesantākās sacensības, bet sievietēm S40 grupā triumfēja Alla Radžabova Cinovska.

Pāšā garākajā distancē izturības skrējienā Lūsis devās Maija Pūpola, kurai gadījās trasē apmaldīties un  ar vairāku skrējēju grupiņu maldīties vairāk nekā 2 liekus kilometrus, kamēr bija atgriezušies īstajā trasē, kas arī liedza cīnīties par labāko trijnieku un bija jāsamierinās ar 4. vietu S40 grupā.

Visas dienas garumā  bija dažādas atrakcijas bērniem, muzicēja grupa Dzelzs vilks, Igo. Diena bija dažādiem pozitīviem iespaidiem bagāta.

Maija Pūpola

 

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads