Izstāde “Mana pasaule”

Informācija 

Pasākums:
Izstāde “Mana pasaule”
Norises laiks:
08.10.2020 - 17.11.2020  
Norises vieta:
Kazdangas muzejs

Pasākuma apraksts

Kazdangas muzejā no 8.oktobra līdz 17.novembrim skatāma Ilzes Lagzdiņas gleznu izstāde “Mana pasaule”.

   Kā stāsta Ilze Lazdiņa: “Zīmēt man ir paticies vienmēr, cik nu sevi atceros. Skolas laikā esmu taisījusi sienas avīzes skolai, piedalījusies ļoti daudzās zīmēšanas olimpiādēs, iegūta 1.vieta valsts olimpiādē savā vecuma grupā, lielai daļai klasesbiedru bija apzīmētas dienasgrāmatas un klades… Zīmēju ar stikla krāsām, apzīmēju glāzes, pudeles, vēlāk arī taisīju glezniņas no stikla krāsām.

     Līdz piebiedrojos jaundibinātajā mākslas studijā. Mākslas studijā sāku krāsot ar guaša krāsām. Bet ar tām man nepatika zīmēt, tāpēc ļoti ātri sāku gādāt akrila krāsas un gleznoju ar tām. Jāpiemin, ka bez gleznošanas, esmu nodarbojusies vēl ar dažādām citām radošām lietām - esmu gatavojusi rotaslietas, apguvusi zīda apgleznošanu un klūgu pīšanu. Ir vēl viens sapnītis – apgūt keramiku.

   Esmu piedalījusies vairākos mākslas plenēros – Jaunupē, pie Puzes baznīcas, Zlēku dzirnavās, Liepenē kempingā Jēņi un Spāres muižā – tur tapa pēdējā glezna “Baroneses aleja”. Muižā ir savi spoku stāsti un leģendas – piemēram Baltā dāma. Sagadījās tā, ka pirmajā dienā visas sēdējām parkā vienuviet, un lielākā daļa skicēja vārtu aili, kurā savulaik it kā iemūrēta jauna meitene, te pēkšņi bez vēja, bez kā, netālu nolūza ļoti liels ābeles zars. Nospriedām, ka esam patraucējušas Balto dāmu…

     Gleznoju, ja ko interesantu ieraugu dabā vai internetā, kas ir izaicinājums pamēģināt, kas sanāks.”

Kalnu upe

Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads