Ērika Vilsona lugas iestudējums „DAUDZ LAIMES!”
Ceturtdiena, 31 marts 2016 14:21

7. aprīlī plkst. 13.00
Aizputes Kultūras namā

Ērika Vilsona lugas iestudējums „DAUDZ LAIMES!”

Izrāde par mums – svētkiem, kas ieilguši, cerībām, kas kaut kad piepildīsies, mīlestību, kas varbūt vispār ir…..

Tā ir traģikomēdija
Izrādē smēķē

Režisors – Juris Ločmelis
Galvenajās lomās – Kristaps Gēbelis, Justs Kurvins
Lomās – Sanita Sūniņa, Santa Sudmale vai Sanita Pūķe, Juris Ločmelis, Amanda Razma, Ruta Beile vai Džeina Karīna Pieče.
Scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Dace Lanka

Lugas autors Ēriks Vilsons savu pirmo lugu “Daudz laimes!” sarakstījis 1990. gadā un, kā pats stāsta, tā rakstīta izrāžu, mēģinājumu un dzīves svinēšanas starplaikos. Viņš apgalvo: “Iedvesmu tolaik smēlos no tā laika “pieķemmētās” dramaturģijas tekstiem, kurus bija grūti runāt, spēlēt, izteikties. Dzīvē man apkārt tā nerunāja. Tā bija cita valoda. Sarunas teātrī bija piebārstītas ar tā laika sarunvalodu, slengu, divdomīgiem jokiem. Mūsu žargonā vārdi ieguva citu nozīmi. Lamas bieži vien kļuva par mīļvārdiņiem, bet novecojuši un cildeni izteicieni tika lietoti ar neslēptu ironiju. Tā bija protesta forma. Mēs toreiz apsmējām visu, gan valsts iekārtu, gan reliģiju, gan mīlestību. Bet tas nenozīmēja, ka esam no šīm vērtībām atteikušies. Vienkārši gribējām pārbaudīt, ko mums tas nozīmē. Varbūt meklējam jēgu pasaulei, kas gruva mūsu acu priekšā, raudama mūs līdzi uz “nezināmo zemi, no kurienes neviens nav atgriezies”, kā labpatika rakstīt Viljamam Šekspīram savā traģēdijā “Hamlets”. Jā, iespējams, ka tas bija mūsu “būt vai nebūt”. Un mums jau toreiz bija aizdomas, ka ne mēs pirmie, ne pēdējie.”

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads