25.marts – komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena
Ceturtdiena, 24 marts 2016 08:50

25.marts – komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena.
Kavēsimies atmiņās un pieminēsim aizgājušos!

Latvijā 25.marts ir sēru diena, kad tiek pieminētas 1949.gada deportācijas un komunistiskā genocīda upuri. Tā ir diena, kad no savām mājām un dzimtenes svešumā tika aizvesti daudzi tūkstoši latviešu. Daudzi no viņiem, tostarp sievietes, sirmgalvji un bērni dzimtajā Latvijā vairs neatgriezās – daļa novārga un aizgāja bojā koncentrācijas nometnēs un mūža nocietinājumus, daļa – palika uz mūžiem Sibīrijas sniegos. Šajā dienā notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem. Uz Sibīriju deportēja aptuveni 44 000 cilvēku – ģimenes ar bērniem un sirmgalvjiem.

25. marta dienā karogus rotā sēru lentes, bet izsūtīto radinieki, izsūtīšanu piedzīvojušie un mājās atgriezušies cilvēki, kā arī pārējie iedzīvotāji piemin baigos notikumus un tajos cietušos tautiešus un viņu sūros likteņus. Ikviens, kam svešumā zudis kāds radinieks vai draugs, vai kuru aizskar tautiešu skarbais liktenis ir aicināts piedalīties Atceres pasākumā, pieminot Latvijas vēsturē tik traģiskos notikumus.  

25. martā, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, ikviens ir aicināts uz piemiņas pasākumu Aizputes KN plkst. 18.00, kurā piedalīsies AUSTRA PUMPURE UN AUSTRASBĒRNI.

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads