JAUNĀKĀ LATVIEŠU FILMA AIZPUTĒ! ES ESMU ŠEIT
Ceturtdiena, 25 februāris 2016 16:23

 Jaunākā latviešu filma aizputē!
26.februārī plkst.19.00 Aizputes kn

Es esmu šeit

25. februārī jaunā spēlfilma piedzīvos pirmizrādi Latvijā un no 26. februāra būs skatāma kinoteātru repertuārā Rīgā un visā Latvijā.

Scenārija autors un režisors Renārs Vimba, operators Arnar Thorisson, komponists Ēriks Ešenvalds, filmas mākslinieks Aivars Žukovskis, kostīmu māksliniece Līga Krāsone, grima māksliniece Stīna Skulme, producentes Alise Ģelze, Aija Bērziņa

Galvenajās lomās: Elīna Vaska, Andžejs Jānis Lilientāls, Edgars Samītis, Zane Jančevska, Ruta Birgere, Rēzija Kalniņa, Indra Briķe un citi.

Filma ir aizkustinošs stāsts par meiteni Raju (17) un viņas brāli Robi (12), kas spiesti dzīvot kopā ar vecmammu Olgu, jo viņu tēvs miris un māte aizbraukusi meklēt darbu Anglijā. Pretēji bērnu gribai, vecmamma vēlas pārdot lauku īpašumus, kas piederējuši viņu tēvam, bet situācija mainās pēc Olgas nejaušās nāves. Rajai un Robim ir jāizvēlas – vai ziņot par viņas nāvi un nokļūt bērnu namā, vai noslēpt šo faktu un cīnīties par savām dzimtajām mājām un ģimeni. Raja kļūst par ģimenes apgādātāju un reizē piedzīvo savu pirmo mīlestību.

Pasaules pirmizrāde 2016. g. 14. februārī, Berlīnes starptautiskā kinofestivāla ietvaros, startējot kategorijā “Generation 14+”, kur jauniešu žūrijā filmu vērtētāji ir vienā vecumā ar filmu varoņiem. Žūrija filmai piešķīra "Kristāla lāci", formā tāda pati un pēc nozīmes tikpat svarīga kā Berlināles galvenie – "Zelta un Sudraba lāči".

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads