Montesori darbnīca

montesori_logo1

mazuļiem no 10 mēn. – 3 gadu vecumam rotaļīgs un mērķtiecīgs darbs, ko veic spēles veidā, attīsta radošu darbību, valodu, uzmanību, apgūst saskarsmi un praktiskai dzīvei nepieciešamās iemaņas.

3 - 4 gadu veciem bērniem tiek atbalstītas un veicinātas bērna dabiskās intereses par lietām un dabu, rakstīšanu, lasīšanu un matemātiku, mūziku un mākslu, ritmu un kustību. Ar katra patiesajām spējām atbilstošu vingrinājumu palīdzību ,bērns ievieš kārtību ap sevi un sevī – kļūst brīvs, līdzsvarots un radošs.

5-6 gadniekiem un jaunāko klašu skolēniem multisensorā vide, speciālie didaktiskie materiāli un trīspakāpju apmācība attīsta lasīšanas, rakstīšanas un matemātikas prasmes, trenē uzmanību, koncentrēšanos, atmiņu, modina intelektu un zinātkāri

Bērniem ar īpašām vajadzībām un veselības problēmām – speciālistu piesaiste, individuālas programmas, attīstošas un integrējošas nodarbības

Nodarbību grafiks tiek saskaņots, piesakoties pa telefonu:  29950424 , 26015233 vai e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Dalības maksa par nodarbību – 1.00 Ls
Bērniem ar invaliditāti un maznodrošināto ģimeņu bērniem bezmaksas nodarbības.
Daudzbērnu ģimenēm atlaides. Darbojas arī sadarbības barters.
Domājot par mūsu un bērnu nākotni, kopā ar Aizputes novada domi atbalstām ģimenes patreizējā ekonomiskajā situācijā.

INFO par montessori Rīgā:
www.montessori.lv

Marija Montessori 1870-1952

Itāļu zinātniece, ārste un pedagoģe Marija Montessori savos pētījumos un darba praksē pirmā atklāja , ka pareizi sagatavojot bērna vecumam un īpašībām atbilstošu vidi, nodrošinot to ar materiāliem, kas, praktiski darbojoties, attīsta sajūtas un veicina interesi (pašattīstību), bērns līdz 6 gadu vecumam zināmos laika periodos (sensitīvajās fāzēs) ļoti viegli apgūst (it kā vienkārši uzsūc) konkrētas dzīvei nepieciešamās zināšanas, prasmes un iemaņas. Viņa izpētīja, praksē pārbaudīja un zinātniski izstrādāja savu pedagoģijas metodi un materiālus, kas ir gudrs un interesants ceļvedis bērna fiziskajai, prāta un jūtu izaugsmei un neatsverams palīgs bērnam grūtībās.” Septiņjūdžu zābaki” veseliem bērniem un drošs „atbalsta spieķis” bērniem ar dažādām veselības vai attīstības  problēmām.

Kopš 1907.gada šī metode ir ieguvusi atzinību un popularitāti visos pasaules kontinentos. Patreiz pasaulē ir tūkstošos skaitāmu Montessori skolu, bērnu attīstības grupu, Bērnu māju un Bērnu Centru. Tie ir Amerikā, Āzijā, Āfrikā, Austrālijā un Eiropā.Latvijā šo metodi sāka plašāk iepazīt kopš 1995.gada. Patreiz mūsu valstī darbojas ap 20 bērnu attīstības centri un PII Montessori kabineti, kur strādā Montessori speciālisti. No tiem ap 12 darbojas Rīgā. Šī metode ir ļoti noderīga gan veseliem un talantīgiem bērniem, gan bērniem ar veselības vai attīstības problēmām, mācību traucējumiem, hiperaktivitāti, uzmanības deficītu vai autismu. Tā ir stabils atbalsts jaunajiem vecākiem, lai apgūtu zināšanas un prasmes kā novērot , pareizi audzināt un sagatavot dzīvei un mācībām savu mazuli.

Plašāku un ātrāku montessori pedagoģijas izplatību bremzē dārgie montessori materiāli un speciāli sagatavoto pedagogu trūkums. Šo vērtīgo, bet dārgo metodi ar valsts atbalstu realizē tikai bagātākajās valstīs un pašvaldībās. Lielākā daļa šo iestāžu darbojas uz AMI asociācijas, dažādu  fondu, sabiedrisko organizāciju vai privātuzņemumu iniciatīvas.

Aizputē pilnvērtīgi aprīkotu „Montessori darbnīcu” ir izveidojusi SLO biedrība „Sabiedriskā aģentūra bērnu īpašām vajadzībām „Saulessvece”, ar Latvijas Kopienu iniciatīvu fonda, Sabiedrības integrācijas fonda, Aizputes pilsētas domes un biedrības metodiķes Gundegas Tomeles atbalstu un ieguldījumu. Regulāras nodarbības bērniem Aizputē montessori pedagoga vadībā notiek no 2009.gada janvāra. Ir liels gandarījums, atskatoties uz paveikto. Prieks par katru bērnu, kura problēmu situācijas un spējas ir uzlabojušās. Gandarījums par bērniem, kuru sekmes skolā ir uzlabojušās. Ar negaidītām „mācību eksplozijām” mūs pārsteidz mazuļi, kad viņi tik vienkārši, kā elpojot gaisu, ar interesi raksta, lasa, skaitļo un kalkulē. Montessori pedagoģijas mērķis - bērni ar piepildītu dzīvi: patstāvīgi- spējīgi rūpēties par sevi, apkārtni un apkārtējiem, neatkarīgi, mērķtiecīgi un zinātkāri, domāt, spriest un rīkoties spējīgi, priecīgi un radoši, droši un pieklājīgi. Dosim bērnam iespējas un viņš parādīs savas spējas!

 

Mūsu adrese:
Aizpute, Skolas iela 1
/ieeja no gala, 2.stāvs /
Mob.tel.: 29950424; 26015233
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads