Biedrība "Aizputes Samarietis"

Biedrība "Aizputes Samarietis"
Adrese:
Kuldīgas iela 10, Aizpute, LV-3456
Tālr.: 28201020
E- pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Valdes priekšsēdētājs: E.Skuja
valdes locekļi: I.Šteinberga; U.Skuja

Jaunā 2012. gada mācību sezona Bērnu centrā, b-ā” Aizputes Samarietis”

Dibināšanas gads: 1993 .gada 16. decembris
Darbības mērķis: sociālā darba organizēšana; darbs ar veciem ļaudīm, maznodrošinātām ģimenēm; bērnu un jauniešu dažādu aktivitāšu, interešu pulciņu, nodarbību veidošana, organizēšana.

Ieskats biedrības darbā:
1993. gadā sadarbībā ar ārzemju draugiem, Aizputes pilsētas sadraudzības partneriem Zviedrijā , baznīcām, Izglītības pārvaldi, biedrības telpās tiek veidoti, organizēti, semināri, tematiski vakari.
No 1993. gada – 2000. gadam biedrības telpās darbojās svētdienas skoliņa.
Sadarbībā ar  atbalstītājiem no Kolmordenas (Zviedrijā) un ar Aizputes pilsētas domes atbalstu 1994. gada janvārī tiek uzsākta maznodrošināto iedzīvotāju ēdināšana
No 1995.gada -1998.gadam organizēti pasākumi un atbalsts ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām.
2006. gada martā tiek izveidota „ Bēbīšu skoliņa” .
2007. gada janvārī darbību uzsāk rotaļu – pieskatīšanas grupa.
2009. gada februārī vecākiem dāvāta iespēja piedalīties tematiskos vecāku vakaros.
2009. gada martā  izveidots attīstību veicinošs nodarbību plāns mazuļiem – atbilstoši dažādām vajadzībām un interesēm

-Biedrības darbu vada Edvīns Skuja
-Darbu ar bērniem organizē un vada Inese Šteinberga
-Nodarbības vada – pirmsskolas pedagogs; sociālais pedagogs; logopēds; koriģējošās vingrošanas speciālists.
-Darba programmā iesaistās bērnu ārsti, pediatri, kā arī psihologs.

Lai šis darbs varētu tikt veikts, mēs sakām paldies – I.Čakārnim par telpām, A. Baštikam un Ģimenes Lietu Ministrijai, Aizputes pilsētas domei, draugiem no Kolmordenas, Luisai Bammartei no Šveices, SIA „ Aizputes ceļinieks” invalīdu biedrībai, Normundam Šteinbergam un daudziem citiem privātiem ziedotājiem un atbalstītājiem.

 

Centriņā " Viss mazuļiem" notiek dažādas nodarbības pirmsskolas vecuma bērniem un šinī sezonā, paralēli tām nodarbībām, kuras bijušas līdz šim, piedāvājam apgūt vēl jaunas iemaņas un prasmes, atbilstoši katra vajadzībām un interesēm.Nodarbības - pirmsskolas vecuma bērniem notiek pēc noteiktas programmas, bērna vispusīgai attīstībai.
Kā līdz šim: -Rotaļu stunda angļu vai vācu valodā! ( no 2,5 gadu vecuma) - Tieši pirmsskolas vecumā valodas apguve padodas vis vieglāk un caur rotaļām, uzskates materiāliem, pasaku varoņiem bērni darbojas ar prieku.
-Mākslas studija( no 2,5 gadu vecuma) - kur nodarbības veidotas bērna radošai, vispusīgai izaugsmei. Zīmējot, veidojot bērns mācās salikt krāsu toņus un trenē rokas sīko muskulatūru, kas savukārt ir pamats rakstīšanai un lasīšanai.
-Attīstošā vingrošana (no 2,5 gadu vecuma) -Kustību attīstības, ritma, stājas veidošana, muskulatūras nostiprināšana, līdzsvara izjūtas veidošana, darbojoties caur rotaļām, iejūtoties pasaku varoņos u.t.t.
- J A U N U M S ! " Burtu skoliņa" (no 2,5 gadu vecuma)- interesantākai un vieglākai burtu apguvei, pēc noteiktas programmas, caur rotaļām, dziesmām, uzvedumiem, - nepiespiesti, bet aizraujoši!
 Muzikāli attīstošā nodarbība (no 2,5 gadu vecuma) - dziesmas, rotaļas, ritms, mūzikas instrumenti, skaņu saklausīšana. Apmeklējot nodarbību tik likti pirmie pamati mūzikā.
Centriņā darbojas logopēds, psihologs ( ar ģimenēm un individuāli), koriģējošās vingrošanas speciālists, sociālais pedagogs.
Katru darba dienu strādā Rotaļu - pieskatīšanas grupa, kur mazuļus var atstāt drošā auklīšu uzraudzībā, kā arī ar mazuļiem darbojas pedagogs, vadot nodarbības atkarībā no nedēļas tēmas.
Ir pieejams auklīšu dienests - bērna slimības, kā arī citos gadījumos.
" Bēbīšu skoliņa" - kopā ar māmiņu, sākot no 4 mēnešiem, tiek strādāts pēc Zviedrijā veidotas " Bēbīšu skoliņas" programmas, kuru izstrādājuši, logopēds, bērnu ārsts un pedagogs, mazuļa vispusīgai attīstībai.
Par semināriem ģimenēm, vecākiem, māmiņām sekojiet informācijai. Tematiski vakari notiek 1 x mēnesī - mēneša pēdējā otrdienā.
NĀKSIM KOPĀ UN DĀVĀSIM ŠĀDU IESPĒJU MŪSU MAZAJIEM MĪLUĻIEM!
Tuvāka informācija pa telefonu 28201020 vai mūs apciemojot biedrībā " Aizputes Samarietis" telpās, Kuldīgas ielā 8.

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads