Aicinām izmantot e-adreses saziņai ar iestādēm
Ceturtdiena, 02 aprīlis 2020 13:01

eadrese

VARAM atgādina, ka kopš 2018.gada ir izveidota oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese, kuru šobrīd iespējams izveidot ikvienai privātpersonai – gan fiziskai personai no 14 gadu vecuma, gan juridiskai personai – drošas un vienotas elektroniskās saziņas nodrošināšanai ar valsts un pašvaldību iestādēm. E-adrese ir drošs saziņas kanāls oficiālajai saziņai un dokumentu apmaiņai, tai skaitā e-adresē iespējams sūtīt arī ierobežotas pieejamības informāciju, izņemot ar statusu “Dienesta vajadzībām”.

Pašvaldības iestādēm - amatpersonām un darbiniekiem - ir aktivizēta e-adrese un ir iespējams parakstīt visus dokumentus attālināti. Aicinām izmantot iedzīvotājus e-parakstus. Informācija par e-adreses aktivizēšanu un lietošanu ir pieejama: https://mana.latvija.lv/e-adrese/.

  • Papildus informējam, ka VISS portālā ir publicēta informācija par e-adreses baneriem, kurus iestādes var ievietot mājas lapās vai kādā citā resursā. Aicinām skatīt VISS portālā sadaļā “E-adreses dokumentācija” zem virsraksta “JAUNUMS! – ārēja saite, kas norāda uz konkrētu adresātu (iestādi)”, kur ir pieejami divi funkcionējošu baneru paraugi. Uzspiežot uz šī banera, lietotājam tiktu piedāvāts autentificēties portālā latvija.lv un rakstīt e-adreses ziņojumu.
  • Tehniskais e-adreses atbalsts ir pieejams: Valsts reģionālās attīstības aģentūra, Tālr. 66155505, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Informācija par eParaksts lietošanu un pieejamajiem pakalpojumiem ir pieejama https://www.eparaksts.lv/lv/:

  • eID kartear aktivizētu e-parakstu (izsniegti PIN kodi);
  • mobilā lietotne «eParaksts mobile» (identitātes apliecināšanai) un «eParakstsLV» (dokumentu e-parakstīšanai);
  • «eParaksts» karte (juridiskām personām un iestādēm).
 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads