Aicinājums Aizputes novada mājražotājiem un ražotājiem
Ceturtdiena, 02 janvāris 2020 13:08

novada garsa

Aicina Aizputes novada mājražotājus un ražotājus pieteikt savu saimniecību ievietošanai “Novada garša katalogā”.
Lai ikvienam dotu iespēju tieši sazināties ar vietējās pārtikas produktu ražotājiem visā valstī, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) zīmola “Novada Garša” ietvaros izstrādājis elektronisku katalogu, kurā rodama informācija par dažādu nozaru saimniekiem un viņu piedāvājumu, kur skaidri saprotama produktu izcelsme, izsekojamība un kvalitāte.


Tā ir vieta, kurā satikties ražotājam un pircējam. LLKC pārliecināts, ka katalogs ir vieta, kurā arī pašvaldības, atbildīgie par iepirkumiem atradīs tieši savā novadā tapušo ražotāju produkciju, lai piedāvātu to skolu, bērnudārzu, pansionātu ēdināšanai. Arī reģionu restorāni, kafejnīcas un viesnīcu īpašnieki šeit varēs atrast jaunus sadarbības partnerus.
Jaunajā katalogā jau apkopoti teju 200 lielāki un mazāki vietējās pārtikas ražotāji visos Latvijas novados. Tajā pieejamā informācija arī par kvalitātes zīmēm, kas izsniegtas ražotājam – bioloģiskās produkcijas sertifikāts, “Zaļā karotīte”, GLOBALG.A.P sertifikāts.
Vietējās pārtikas produkcijas katalogā www.novadagarsa.lv iekļauti uzņēmumi, kuru produkti audzēti, ražoti, pārstrādāti Latvijā; uzņēmumi, kuri vēlas realizēt savu produkciju Latvijas tirgū;70 % no izejvielām ir Latvijas izcelsmes.
Reģistrējot savu saimniecību katalogā, saimniecību ieguvumu – pircēju piesaiste -jaunu noieta tirgu atrašana; atpazīstamības veicināšana; konkurentu izvērtēšana; vietējās izcelsmes un augu kvalitātes produktu apliecinājums; jaunu sadarbības partneru atrašanas iespējas.
Patērētāju/pircēju (mājsaimniecības, pašvaldības, tirgi u.c.) ieguvumi – pārliecība par produktu izcelsmi; kvalitāti; tiešs kontakts ar uzņēmēju-ražotāju; iespēja apmeklēt uzņēmējus, kuri to vēlas; visi uzņēmēji vienuviet, kuri vēlas piedalīties iepirkumos, visi vietējās produkcijas ražotāji, pārstrādātāji vienuviet.
Jaunajā katalogā jau apkopoti teju 200 lielāki un mazāki vietējās pārtikas ražotāji visos Latvijas novados. Tajā pieejamā informācija arī par kvalitātes zīmēm, kas izsniegtas ražotājam – bioloģiskās produkcijas sertifikāts, “Zaļā karotīte”, GLOBALG.A.P sertifikāts.
Informācija par vietējiem ražotājiem un to piedāvājumu tiks atjaunināta un papildināta regulāri.

Aicinājums novada mājražotājiem, ražotājiem pieteikt savu saimniecību ievietošanai Novada garša katalogā, sazinoties ar LLKC novada lauku attīstības konsultanti Daigu Petrausku: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , telef. 26124610

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads