Novadnieki piedalīsies Latvijas Jaunatnes Olimpiādē
Otrdiena, 02 jūlijs 2019 22:42

5d1b363c1dec3 1310880866

No 5. līdz 7. jūlijam Jelgavā norisināsies VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde, kas pulcēs ap 3000 jauno sportistu. Olimpiādes laikā tiks noskaidrota sportiskākā Latvijas pašvaldība un labākie Latvijas sportisti vasaras Olimpisko spēļu sporta veidos.

Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir valsts mēroga sporta sacensības, kurās piedalās novadu un republikas nozīmes pilsētu komandas ar mērķi noteikt labākos Latvijas jaunos sportistus, kā arī lieliska iespēja parādīt, ka Jelgavas pilsēta ir gatava plaša mēroga sporta sacensību organizēšanai. Vienlaikus sportisti vairākos sporta veidos sacentīsies par tiesībām pārstāvēt Latviju Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādē, kas šā gada vasarā notiks Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.

13. jūnijā simbolisko ceļu no Ventspils uz Jelgavu sāka Olimpiskā lāpa, kas tika aizdegta Ventspilī, kur 2004. gadā pirms Latvijas 1. vasaras Olimpiādes tika ierīkota īpaša Olimpiādes uguns iedegšanas vieta. Ar šo lāpu Latvijas Jaunatnes Olimpiādes atklāšanas ceremonijā 5. jūlijā pulksten 21 tiks iedegta lielā lāpa Zemgales Olimpiskā centra stadionā.

Jelgavas pilsēta VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādē nodrošinās gan sporta bāzes, gan nepieciešamo inventāru, kā arī tiesnešus. Tāpat pilsēta ir atbildīga par visiem organizatoriskajiem jautājumiem saistībā ar atklāšanas un noslēguma ceremoniju, kultūras programmu, sportistu apbalvošanu un sacensību norises grafiku.

Šī būs viena no retajām Olimpiādēm, kad liela daļa sacensību norisināsies pilsētā, kura organizē šo sporta forumu, bet pārējās – tās apkārtnē.

Lielākais Olimpiādes pasākums būs atklāšanas ceremonija, kas varētu pulcēt ap 2500 dalībnieku. Noslogotākā sporta bāze būs Zemgales Olimpiskais centrs, kur tiks aizvadītas mākslas vingrošanas, vieglatlētikas, volejbola, BMX sacensības, kā arī futbola finālspēles.

Vēl sacensības notiks 4. sākumskolas, Tehnoloģiju vidusskolas, 2. internātpamatskolas sporta zālē, Jelgavas sporta hallē Mātera ielā 44a, pilsētas sporta namā Raiņa ielā 6, Jelgavas novada sporta centrā Aviācijas ielā 8, LLU sporta namā, FK “Jelgava” sporta bāzē Kārklu ielā 6, sporta un atpūtas kompleksā “Zemgale”, Pasta salā un pļavā pretim pilij, kur notiks loka šaušanas disciplīna.

Aizputes novada komandas saraksts pieejams šeit: LJO Aizputes komandas

Noskatieties video:

https://jelgava2019.olimpiade.lv/lv/jaunumi/video-galerija/viii-latvijas-jaunatnes-olimpiade-jelgava-820/31846

 
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads