Cīravā atjauno gājēju tiltu
Otrdiena, 25 jūnijs 2019 13:04

3

Labas ziņas no Cīravas! Tieši pirmsjāņu nedēļā ir uzsākta gājēju tilta pār Durbes upi uz stadionu atjaunošana.

„Cīravas pagasta attīstības biedrība” piedalījās Aizputes novada biedrību un nodibinājumu projektu konkursā 2019.gadam ar projektu „Drošs tilts pagasta iedzīvotājiem un viesiem” un ieguva finansiālu atbalstu tā realizācijai.

Gandrīz Cīravas centrā esošais ~45m garais un ~1,50m platais gājēju tilts pār Durbes upi savieno parka daļu ar stadionu, kur tālāk taka ved uz Cīravas kapsētu un rododendru dārzu. Tilts bija kļuvis nolietojies gan no vizuālā, gan drošības viedokļa – viena daļa tilta margas un sānu dēļi nopuvuši un nokrituši, pamatklājs sastāvēja no dažāda izmēra un izturības dēļu ielāpiem, pa kuriem nebija droši staigāt.

Uz stadionu, rododendru dārzu un kapsētu var tikt arī pa apkārtceļu, kuru parasti izmanto tie kas brauc ar automašīnām, taču pāri tiltam ir īsākais ceļš kājāmgājējiem. Un tie pārsvarā ir vecāka gadagājuma pagasta iedzīvotāji, kuri ar kājām vai velosipēdu dodas apkopt savu piederīgo kapu kopiņas vai priecāties par ziedošajiem rododendriem.

Iepriekšējās pāris sezonās lielu popularitāti ir iemantojis Cīravas Mežaparks, kuru, atstājot transporta līdzekļus pie baznīcas, apmeklē nu jau tūkstošiem viesu. Ejot uz Mežaparku, pa ceļam aplūkojot Leģendu takas koka skulptūras, liela daļa dodas arī uz tiltu, lai pavērotu upes tecējumu un paskatītos, kas ir upes otrā pusē.

Domājot par pagasta iedzīvotāju un viesu drošību tiltu bija nepieciešams atjaunot, nomainot tam nesošās bruses, tilta pamatklājumu, apdari un margas. Tiks atjaunotas arī drošības atsaites.

Cīravas senlietu krātuves – TIP vadītāja un šī projekta vadītāja Sarmīte Braša „Cīravas pagasta attīstības biedrības” vārdā vēlas teikt lielu paldies Aizputes novada domei par Cīravas pagastam tik nozīmīgā projekta finansiālu atbalstu, Raimondam Hornam par darbu veicēju piesaisti, Jānim Blikertam – junioram par materiālu atbalstu un Jānim Blikertam – senioram par materiālu atbalstu un tilta atjaunošanas darbu koordinēšanu, Cīravas pagasta pārvaldei par ieinteresētību un atbalstu, kā arī SIA „KS Cīrava” valdes loceklim Arnim Akotam par ieinteresētību un atbalstu, nodrošinot ar transportu tilta atjaunošanai paredzēto materiālu vešanai un demontētā tilta materiālu aizvešanai.

Kopā mēs varam daudz!

 
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads