Lekcija par sieviešu reproduktīvās veselības jautājumiem „Starp mums, sievietēm, runājot”
Otrdiena, 26 marts 2019 17:04

Aicinām uz izglītojošo lekciju 30.04.2019 plkst.17:30-19:30 par sieviešu reproduktīvās veselības jautājumiem „Starp mums, sievietēm, runājot”

ESF projekta „Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei pašvaldībās”

Veselība, t.sk., reproduktīvā veselība ir fiziskā, emocionālā un sociālā labsajūta. Fiziskā labsajūta attiecas uz cilvēka ķermeni, emocionālā – uz psihi, sociālā – uz dzīves situāciju, apkārtējo vidi. Tā nav tikai ar reproduktīvo veselību saistīto slimību neesamība, bet gan vesels kopums dažādu faktoru un procesu, kas ietekmē Tavu reproduktīvo veselību, jo cilvēka organisms ir vienots veselums un visas trīs jomas savā starpā ir cieši saistītas. Reproduktīvai veselībai ir nozīmīga ietekme uz Tavu vispārējo veselību, varētu droši teikt, ka laba reproduktīvā veselība ir profilakse Tavai kopējai veselībai!

Ar reproduktīvo veselību saistās tādi nozīmīgi jautājumi, kā veselīga dzīvesveida ietekme uz reproduktīvo veselību, ģimenes plānošana, kontracepcija, seksuāli transmisīvās infekcijas, intīmā higiēna, profilaktiskās pārbaudes, menopauze, grūtniecība, u.c. jautājumi, kas skar abus dzimumus mūža garumā.

Par savu labsajūtu ir svarīgi rūpēties, īpaši svarīgi tas grūtību brīžos, stresa situācijās, jo tieši tad pieaug risks saslimt. Speciālisti aicina rūpēties un atcerēties par savu fizisko, emocionālo un sociālo labsajūtu, apmeklējot izglītojošo pasākumu apmeklētājas tiks iesaistītas neformālās atmosfēras sarunās, iesaistošo un atraisošo jautājumu uzdošanā, situāciju analizēs, diskusijās un citās aktivitātēs, lai kopīgi izprastu reproduktīvo veselības nozīmi, apspriestu, kā to veicināt un noskaidrotu rīcību dažādās dzīves situācijās, to pielietojumu ikdienā.

Mājīgā un brīvā atmosfērā iespēja pārrunāt sev interesējošos jautājumus par sieviešu reproduktīvo veselību kopā ar ginekoloģi Karlīnu Elksni un psihoterapeiti Ainu Poišu.

 
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads