Draudzīgā „Liepājas pozitīva” fotogrāfu darbu kopizstāde Aizputes muzeja izstāžu zālē
Otrdiena, 30 oktobris 2018 15:31

 Kādus piecus gadus atpakaļ, toreizējais Liepājas Tautas fotostudijas FOTAST vadītājs Jānis Vecbrālis izsludināja pieteikšanos viņa vadītajiem fotokursiem. Pieteicās prāvs bariņš fotografēšanas entuziastu, kas, kopīgi darbojoties meistarklasēs, kā arī mācoties fotografēt ,izbraucot dabā, pārtapa par fotoentuziastu un domubiedru grupu "Liepājas pozitīvs”. „Attīstot prasmes fotogrāfijā, vienlaikus attīstījās arī mūsu savstarpējā draudzība”, smejot saka J. Vecbrālis. Draudzīgie "Liepājas pozitīva" fotogrāfi nu spēruši platu soli savā izaugsmē, apvienojot spēkus un varēšanu, tādejādi palīdzot tapt darbu kopizstādei "Kaleidoskops", kas kopš 19. oktobra skatāma Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē.

Domubiedru grupā "Liepājas pozitīvs" apvienojušies vairāk nekā 40 fotografēt mīlošu cilvēku, kas ikdienā strādā visdažādākajās profesijās. Šos- savā dzīves uztverē un domāšanā pozitīvos fotogrāfus vieno ne tikai kopīgs hobijs, bet arī Jānis Vecbrālis. Pabeiguši kursus, kuros apgūti fotografēšanas pamati, šie cilvēki vēlējušies turpināt attīstīt savas prasmes fotografēšanā, tiekoties arī papildus. Kāds no kursantiem Jānim ieteicis izveidot grupu sociālajos tīklos, lai varētu turpināt uzturēt savstarpējos kontaktus, un tā Jānis izveidoja domubiedru grupu portālā facebook.com.

Par to, kā radies fotogrāfu grupas interesantais nosaukums, Jāņa skaidrojums ir fotogrāfa loģikai atbilstošs, lai arī ar humora piedevu: "Ja fotofilmiņa ir negatīvs, tad mēs to pārvēršot par bildi, iegūstam pozitīvu". Tiesa, domubiedru vidū valdot arī citas versijas. "Mēs visi esam pozitīvi cilvēki, mums, patiesi, viss notiek pozitīvi: pozitīvi izbraucieni, pozitīvas sesijas," atzīst J. Vecbrālis.

J. Vecbrālis uzsver, ka "Liepājas pozitīvs" nav konkurents Liepājas fotoklubam "Fotast". "Drīzāk šeit cilvēks izlemj, vai ir gatavs turpināt ceļu uz Liepājas fotoklubu. Vairāki no mūsu bariņa jau ir kļuvuši par Liepājas fotokluba biedriem. Mēs par to tikai priecājamies.”

"Liepājas pozitīva" fotogrāfu kopizstādes nosaukums ir "Kaleidoskops", un tajā skatāmi dažādas tematikas darbi. "Ņemot vērā, ka pieredzes līmeņi ir dažādi, uzskatījām, ka vienotai tēmai dalībnieki vēl īsti nav gatavi, tāpēc devām iespēju izvēlēties katra mīļākās bildes un tad no tām arī izvēlējāmies," paskaidro šīs izstādes organizators J. Vecbrālis.

Izstāde muzeja izstāžu zālē būs apskatāma līdz 28. novembrim.

Jolanta Berga
Aizputes novadpētniecības muzeja vadītāja

 
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads