Kazdangā - pīlādžu aleja!
Trešdiena, 03 oktobris 2018 14:08

Kazdanga ir tikai viena no Latvijas skaistākajām vietām ar ļoti brīnišķīgu parku, kura veidošanas pirmsākumi meklējami jau 19.gs. sākumā. Ikviens, kurš iepazinis Kazdangu, atzīst, ka tā ar savu unikālo kultūrainavu un vēsturiskajām muižas ēkām (iespaidīgo pili, kultūras centru, Kavalieru namu u.c.) ir pievilcīga jebkurā gadalaikā.

Latvija – tā mums ir vienīgā uz visas pasaules, tādēļ gribam to padarīt stiprāku un skaistāku, uzdāvinot Latvijai dzimšanas dienā – Pīlādžu aleju! Pīlādzis ir aizsardzības un spēka simbols. Iestādot Pīlādžu aleju Kazdangā – vēlēsim Latvijai Saules mūžu un izturību, tās iedzīvotājiem spēju pastāvēt par savu valsti, cienīt to, būt gudriem, godīgiem un domājošiem savas zemes saimniekiem!

Rakstot projektu, alejā sākonēji tika plānots iegādāties 100 dažādu šķirņu pīlādžus, kas priecētu ikvienu, gan ar daudzveidīgu koka vainaga formu un interesantu lapojumu, gan ar veselīgiem un krāšņiem augļiem rudenī, kad koki pilni ar dažādu nokrāsu augļu ķekariem.

Projekts netika atbalstīts, taču pateicoties cilvēku neatlaidībai un atbalstam, 14. septembrī Pasaules Lielās Talkas ietvaros un arī vēl pēc tam, atbalstot ideju par pīlādžu aleju, katrs nāca ar savu pīlādža stādu un šādā veidā Kazdangā ir izveidota pīlādžu aleja! Šobrīd ir iestādīti 72 pīlādži! Paldies ikvienam, kurš iestādīja pīlādzi un šādā veidā atbalstīja ideju par pīlādžu aleju!  

Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

 
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads