Informācija saistībā ar Saeimas vēlēšanām
Piektdiena, 13 jūlijs 2018 12:42

2018.gada 6.oktobrī Latvijā notiks kārtējās parlamenta vēlēšanas, kurās vēlēsim 13. Saeimu.

Katram vēlētājam nepieciešams pārliecināties par dokumentu derīgumu, lai piedalītos balsošanas procesā nepieciešama derīga Latvijas pilsoņa pase vai  derīga Latvijas pilsoņa personas apliecība (eID) kopā ar vēlētāja apliecību.

Vēlētāja apliecība nepieciešama tikai tiem vēlētājiem, kuriem nav Latvijas pilsoņa pases, bet ir Latvijas pilsoņa personas apliecība. Vēlētāju apliecību dalībai 13. Saeimas vēlēšanās varēs saņemt no 2018. gada 24. septembra līdz 5. oktobrim tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, kur izsniegta personas apliecība. Vēlētāja apliecību iespējams saņemt arī citā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, par šo vēlmi informējot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi līdz 2018. gada 24. septembrim. Vēlētāja apliecības izsniedz bez maksas.

Ar pasi, kurai beidzies derīguma termiņš, piedalīties vēlēšanās nevar. Atjaunot pasi iespējams jebkurā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas. Pasi izsniedz 10 darba dienu laikā vai paātrinātā kārtībā – divu darba dienu laikā (neskaitot dokumentu iesniegšanas dienu).

Saeimas vēlēšanās vēlētāji drīkst balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs. Mūsu novadā ir 7 vēlēšanu iecirkņi un to atrašanās vietas:

Iecirknis Nr.572, Aizputes vidusskola, Ziedu iela 7, Aizpute, Aizputes novads
Iecirknis Nr.573, Aizputes kultūras nams, Atmodas iela 16, Aizpute, Aizputes novads
Iecirknis Nr.579, Aizputes pagasta saieta nams, Ziedu iela 2, Rokasbirze, Aizputes pag.
Iecirknis Nr.582, Cīravas pagasta pārvalde, “Gaismas”, Cīravas pag., Aizputes novads
Iecirknis Nr.590, Kalvenes pagasta pārvalde, Skolas iela 21, Kalvenes pag., Aizputes novads
Iecirknis Nr. 591, Kazdangas pagasta pārvalde, Ķiršu gatve1, Kazdangas pag., Aizputes novads
Iecirknis Nr.592,Aizputes mūzikas skola, Jāņa iela 12, Aizpute, Aizputes novads