Aizputes novada skolās atdzīvojas vēsture
Ceturtdiena, 26 aprīlis 2018 10:38

Notikums norisinās Latvijas valsts simtgades jauniešu iniciatīvas “Pilsēta izAicina” ietvaros.

Ar projektu konkursa “Pilsēta izAicina”, ko organizē Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Kultūras ministrijas un Latvijas valsts simtgades biroju, finansiālo atbalstu un Aizputes novadpētniecības muzeja starpniecību 2018. gada 3. maijā divās Aizputes novada skolās – Dzērves un Kalvenes pamatskolās - viesosies Ikšķiles vidusskolas 9.b klases skolēnu grupa ar teātra uzvedumu “Atdzīvojusies fotogrāfija”, kas stāsta par īpašu cilvēku – Robertu Jansonu, dzimušu kurzemnieku, kurš mācījies Dzērves pamatskolā, bet tālākās dzīves gaitas atvedušas uz Ikšķili, kur pašlaik viņš vada savas vecumdienas. Roberts Jansons kā pretpadomju pagrīdes organizācijas “Kursa”, kas darbojās Liepājas un Aizputes apriņķos, dalībnieks ir cietis staļiniskajās represijās, apsūdzēts par pretošanos padomju varai un ticis izsūtīts uz Sibīriju.

Tā būs netradicionāla vēstures stunda, kas skolēniem stāstīs par viena cilvēka likteni, bet tajā ietvertas daudzas nozīmīgas mūsu tautas vēstures lappuses.

Zane Bēķe
Ikšķiles vidusskolas skolotāja, skolēnu teātra vadītāja
29403222; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads