Apriķu bibliotēka

Apriķu bibliotēka
adrese:
Aizputes novads, Lažas pagasts „Upmaļi”
e- pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu ;
Tālrunis - 28669940

Vadītāja Santa Celmiņa.

Bibliotēkas darba laiks:

P. 8.30- 15.00
O. 8.30- 11.00
T. 8.30- 15.00
C. 8.30- 15.00
P. 8.30- 15.00

Apriķu bibliotēkas sniegto pakalpojumu apraksti

 1. konsultācijas par bibliotēkas darba kārtību, krājumu- interesentiem tiek sniegta informācija par bibliotēkas darba plānu, par kārtību, kādā tiek papildināts grāmatu krājums un secību, kādā tās tiek norakstītas.
 2. konsultācijas par informācijas meklēšanas iespējām-

apmeklētājus konsultē par vajadzīgās informācijas plašām meklēšanas iespējām- grāmatās, žurnālos, avīzēs, internetu lapās, palīdz arī vajadzīgo sameklēt.

 1. grāmatu, žurnālu, laikrakstu un citu dokumentu izsniegšana-pēc bibliotēkas apmeklētāju vēlmes, tiek izsniegtas grāmatas, žurnāli, laikraksti un novadpētniecības materiāli.
 2. elektroniskā kataloga izmantošana-visa veida informācija pieejamība par grāmatām bibliotēkas informācijas sistēmas modulī „Alise-I”.
 3. ekskursijas pa bibliotēku- pēc interesentu lūguma bibliotēkas vadītāja pastāsta par bibliotēkas vēsturi, bibliotekāra pienākumiem, bibliotēkas sniegtajiem pakalpojumiem, par grāmatu  krājuma kopumu- kopskaitu, grāmatas ceļu no izdevēja līdz plauktam,  grāmatu iedalījumu un izvietojumu. Tiek sniegta informācija par bibliotēkas iekšējiem kārtības un uzvedības noteikumiem, par datoru un interneta lietošanas kārtību.
 4. informācijas dienas- šajās dienās bibliotēkā ir pieejama plašāka informācija par svarīgākajām tā brīža  aktualitātes norisēm, kā arī bibliotekāre sniedz informāciju par kursos iegūtajām zināšanām.
 5. apmācības un konsultācijas-pēc vajadzības bibliotekāre apmāca datorprasmēs un dokumentu rakstīšanā, noformēšanā, e- dokumenta sastādīšanā, nosūtīšanā.
 6. informācijas meklēšana bibliotēkas datubāzēs un citos interneta resursos- nepieciešamo grāmatu, žurnālu u.c. iespiedrakstu meklēšana citās bibliotēkās.
 7. datoru pakalpojumi- bibliotēkā ir pieejami datoru  un multifunkcionālās iekārtas pakalpojumi.
 8. interneta pakalpojumi- bibliotēkā ir interneta pieslēguma pieejamība.
 9. Letonikas un NAIS datubāžu izmantošana.
 • letonika.lv- plašas enciklopēdijas, skaidrojošās un terminu  vārdnīcas, literatūras klasikas krātuve un vērienīgas attēlu kolekcijas  vietne. Sabiedrības „ Tilde” radītā enciklopēdiskā datu bāze.
 • NAIS-normatīvo aktu informācijas sistēmas pieejamība.

     10. Starpbibliotēku abonēšanas pakalpojumi- pēc vajadzības bibliotekāre sadarbojas ar tuvākajām Aizputes un Cīravas bibliotēkām.

     11. Izbraukumu bibliotēkas pakalpojumi-  divas reizes mēnesī bibliotekāre ar grāmatām  izbrauc pie lasītājiem Lažas pagasta „ Vīksnās”.

 
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads