Ģerbonis un simboli

Senākais Aizputes ģerbonis nāk no 14. gadsimta zīmoga, kurā attēlots garīdznieks vai ar biķeri rokā. Arī 1845. gada Aizputes ģerbonī redzams vīrs ar biķeri rokā uz rūtaina fona. Savukārt 1850. gadā izveidots jauns ģerbonis, kurā attēlota pils mūra siena ar torni un vārtiem, virs kura Cariskās Krievijas karogs, virs vārtiem - Kurzemes guberņas ģerbonis, bet logu ailēs gadu skaitļi - 1378. un 1799. Pašreizējais Aizputes pilsētas ģerbonis ir 1925.gadā apstiprinātais ar sarkanu ķieģeļu mūri, paceltiem vārtiem un trīs zelta zvaigznēm.

Aizputes ģērbonis 14. gs.Aizputes ģērbonis 1845. g.Aizputes ģērbonis 1850.g.Aizputes ģērbonis 1925. g.

1925.gada ģerboņa vairoga sudraba laukā sarkans ķieģeļu mūris ar torni un atvērtiem vārtiem ar paceltu melnu režģi. Virs torņa trīs piecstarainas zelta zvaigznes.

2009.gadā novadu reformas rezultātā izveidojas Aizputes novads, kurā apvienojas Aizputes pilsēta, Aizputes, Cīravas, Kalvenes, Kazdangas un Lažas pagasti.

Aizputes novada ģerbonis

Aizputes novada ģerbonim par pamatu ņemts Aizputes pilsētas 1925.gadā apstiprinātais ģerbonis, to papildinot ar zelta vairogapmali, kas simbolizē klātpievienotos piecus pagastus.

  Noteikumi par Aizputes novada simbolikas lietošanu

Aizputes novada karogu un tā attēlu, kā arī Aizputes novada ģerboņa attēlu drīkst lietot citas juridiskas un fiziskas personas, ja Kultūras un tūrisma komiteja ar lēmumu to ir atļāvusi. Izmantojot komerciāliem mērķiem, papildus jāmaksā

Aizputes novada pašvaldības nodeva:

  • uz veidlapām, vizītkartēm, reklāmām, uzņēmumu ēku fasādēm gadā: 4.27 EUR
  • uz tirdzniecībai izgatavotām precēm, t.sk. suvenīri, preču iesaiņojumiem, preču zīmēm (par katru preču sortimentu atsevišķi): 7.11 EUR

 

Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.