Andas Lieģes gleznu izstāde "Mirklis"

Izstāde_aizputes_muzejā
Kategorija
Izstādes
Datums
22.11.2021 00:00 - 31.01.2022 00:00
Vieta
Aizputes novadpētniecības muzejs

Šobrīd, kad aiz loga vējā dejo pirmās baltās sniega pārsliņas, Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē ir vasara. Šo noskaņu te ienesušas Aizputes Mākslas skolas pedagoģes, mākslinieces Andas Lieģes personālizstāde “MIRKLIS”, kurā skatāmas pēdējo divu gadu laikā tapušās 22 eļļas gleznas, tostarp arī 2019. gadā Liepājas muzeja rīkotajā Rudens izstādē godalgotais dabs - “Rīts”.

Katra mūsu dzīves diena ir neskaitāmu un dažādu tonalitāšu emociju radīto mirkļu kopums, tāpēc arī izstādei šāds nosaukums. “Mirklis ir tas, ko katrs redz, sajūt vai arī vienkārši - palaiž garām. Mirklis ir mainīgs, plūstošs un vienmēr kustībā ne tikai cilvēkā, bet arī dabā, noskaņās un krāsās”, savu izvēli pamato A. Lieģe.
Plūstošs un mainīgs izteiksmes līdzekļu izvēlē ir arī mākslinieces Andas Lieģes daiļrades ceļš. 1998. gadā viņa sevi pieteica kā mākslinieci ar filigrāni veidotiem grafikas darbiem, bet pēc dažiem gadiem viņas daiļradē ienāca “krāsu” periods kā apliecinājums tam, ka cilvēks mainās savos līdzsvara meklējumos starp melbalto un krāsu pasauli. Daba iedvesmo un rada noskaņas. Dabā tvertās emocijas atainotas arī Andas gleznās,kurās skatītāju uzrunā ziedi, putni, zirgi, jūra un lauska apgleznota loga rūts.

Aicinām šīs sajūtas “noķert” arī Jūs! A. Lieģes gleznu izstāde būs apskatāma līdz 2022. gada 31. janvārim. Nāciet ciemos ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu ik darbdienu no plkst.9.00-17.00 un katra mēneša 3. sestdienā no plkst. 10.00-14.00.

 
 
Pašvaldības policija
Medicīnisā palīdzība
Aizputes novada bāriņtiesa
Aizputes avīze
Aizputes muzejs
Biogrāfiskā vārdnīca
Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.