Mājas kafejnīca

Mājas kafejnīcu dienas šogad arī Aizputes novadā

Aicinām ikvienu, kam vēlme atklāt plašākai auditorijai savu pavāra talantu, pieteikties “Mājas kafejnīcu dienai” Aizputes novada Tūrisma informācijas centrā, sūtot pieteikumu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tel. 28617307

“Mājas kafejnīcu dienas” Aizputes un Pāvilostas novados norisināsies no 6. – 7. augustam.

Aicināti piedalīties gan uzņēmēji, kas ikdienā sniedz ēdināšanas pakalpojumus, gan vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai tūrismu, bet šajā dienā ir ar mieru atvērt savas mājas/sētas un pacienāt viesus (nav jābūt bezmaksas).

Kas ir Mājas kafejnīcu dienas? Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju piedāvā apmeklētājiem. Par sagatavoto produktu tiek saņemta samaksa, lai varētu segt produktu iegādes izdevumus, taču tas nav komercializēts peļņas avots un ir vērsts uz kopienas sadarbību. Katra saimniecība prezentē savas mājas – kafejnīcas nosaukumu un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu. Lai piesaistītu plašāku sabiedrības loku un ģimenes ar bērniem, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.)

Pasākuma ideja ir aizgūta no Igaunijas, kur “Mājas kafejnīcu dienas” notiek jau vairākus gadus un dažādos reģionos. 2019. gadā “Mājas kafejnīcu dienas” pirmo reizi tika rīkotas arī Latvijā, kam 2020. gadā pievienojās jauni reģioni. Pasākums iepriekšējos gados guva lielu atsaucību, un dalība tajā ir laba iespēja popularizēt savu novadu vai saimniecību kā interesantu tūrisma galamērķi, tāpēc šogad pasākums tiek organizēts visā Latvijā.

“Mājas kafejnīcu dienas” ir reģionāla tūrisma galamērķa popularizēšanas pasākums, un to organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar LLTA “Lauku ceļotājs”.

Vairāk informācijas par pasākumu: https://www.celotajs.lv/lv/news/item/view/1103

 

Aizputes novada Tūrisma informācijas centrs

Atmodas iela 16, Aizpute

+371 28617307

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

facebook.com/Aizpute

www.visitaizpute.lv

Pašvaldības policija
Medicīnisā palīdzība
Aizputes novada bāriņtiesa
Aizputes avīze
Aizputes muzejs
Biogrāfiskā vārdnīca

Valsts ir Internetā!

E-pakalpjumu portāls

Ideju māja

epakalpojumu portāls

Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.