Image

Darba grupā “Mobilitāte” diskutē par ērtas pārvietošanās risinājumiem nākotnē

Īstenojot Liepājas valstspilsētas un topošā Dienvidkurzemes novada attīstības programmas 2022. - 2027. gadam un ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2035. gadam izstrādi, ir sākušās tematisko darba grupu sanāksmes, kas notiek zoom platformā. Kopumā notiks 11 darba grupu sanāksmes, lai risinātu pilsētas un novada iedzīvotājiem aktuālas tēmas.

12. aprīlī norisinājās pirmā tematiskā darba grupas sanāksme tēmā “Mobilitāte”. Tajā piedalījās 56 dalībnieki no jaunizveidojamā Dienvidkurzemes novadā ietilpstošo pašvaldību pārstāvji un Liepājas pilsētas pašvaldības pārstāvji, Kurzemes plānošanas reģiona pārstāvis un novada uzņēmēji, kā arī tūrisma jomu speciālisti un biedrību pārstāvji.

Darba grupas dalībnieki diskutēja par esošās situācijas problēmām, nākotnes izaicinājumiem un nepieciešamajiem risinājumiem trīs apakštēmās:

  • sabiedriskais transports (aptverot iekšējo un ārējo mobilitāti),
  • autoceļu un sakaru infrastruktūra,
  • gājēju un velo infrastruktūra, vides pieejamība.

Darba grupā pārrunātās problēmas un nepieciešamie risinājumi galvenokārt bija vērsti uz nākotnes vajadzībām un attīstības tendencēm atbilstošas, iedzīvotājiem un uzņēmējiem būtiskas autoceļu infrastruktūras un satiksmes organizācijas sistēmas izveidi, uz kājāmgājēju un ikdienas mobilitātes un tūrisma vajadzībām atbilstošas velo infrastruktūras izveidi (t.sk. izmantojot Zaļo ceļu un Latvijas Valsts mežu ceļu sniegtās attīstības iespējas), kā arī uz mūsdienīga sabiedriskā transporta sistēmas attīstību, kas ir integrēta ar skolēnu pārvadājumiem.  

Atgādinām, ka iedzīvotāji savu viedokli, ierosinājumus un priekšlikumus var izteikt:

  • piedaloties nozaru tematiskajās darba grupās, kas zoom platformā notiek no 12. aprīļa līdz 23. aprīlim. Pieteikšanās: https://forms.gle/8v8XFe4MghKve72b9
  • elektroniski, rakstot epastā: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pašvaldības policija
Medicīnisā palīdzība
Aizputes novada bāriņtiesa
Aizputes avīze
Aizputes muzejs
Biogrāfiskā vārdnīca

Valsts ir Internetā!

E-pakalpjumu portāls

Ideju māja

epakalpojumu portāls

Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.