Logo ansamblis

Dzērves pamatskolas skolēnu izrāde “Un atkal Pifs”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Dzērves pamatskolas 1. un 2.klases skolēniem bija iespēja noskatīties Latvijas Leļļu teātra tiešsaistes izrādi “UN ATKAL PIFS”.

Gatavojoties izrādei, 2.klases skolēni latviešu valodas stundās strādāja ar grāmatu “Pifa piedzīvojumi”, iepazīstot sunīša Pifa piedzīvojumus un nebēdnīgo, bet draudzīgo un labestīgo atmosfēru ģimenē, kurai pieder arī dzīvnieki – suns un kaķis, kā arī pievēršot uzmanību atbildībai pret dzīvniekiem, kurus pieradinām.

Savukārt 1.klasē, ieviešot jauno mācību saturu, visa mācību gada garumā tika integrēts mācību priekšmets “Teātra māksla”. Pirmklasnieki apguva gan jaunas zināšanas par teātra mākslu kopumā, gan ikdienā paši reizēm iejutās aktieru lomā, izspēlējot vienkāršus, pašu sacerētus  leļļu teātra priekšnesumus ar rokdarbu stundā gatavotām lellēm. Tomēr visinteresantāk pirmklasniekiem likās videoierakstā vērot un analizēt savus individuālos priekšnesumus, kas palīdzēja pilnveidot savas skatuves runas un uzstāšanās prasmes.

Latvijas leļļu teātra izrāde deva iespēju skolēniem iepazīt profesionālu aktieru darbu -  vērot kā aktieri strādā ar lellēm, kā iekārtota skatuve, ieklausīties, kā mūzika papildina runāto tekstu.

Gan 1., gan 2.klases skolēniem tiešsaistes izrāde bija interesants, interesantiem notikumiem bagāts mācību stundās apgūto tēmu noslēguma pasākums. Pēc izrādes 1.klases skolēni zīmēja savu mīļāko izrādes varoni, kā arī noklausījās vairākas izrādē dzirdētās dziesmas ansambļa “Dzeguzīte” un aktiera Rūdolfa Plēpja izpildījumā, bet 2.klases skolēni rakstīja vēstuli kādam no izrādes varoņiem, šādi gan mācoties izteikt viedokli par izrādi, gan apgūstot prasmes rakstīt un noformēt vēstuli.

Izrāde “Un atkal Pifs” ir zināma un iemīļota daudzās paaudzēs. Tā patika arī mūsu skolas jaunāko klašu skolēniem, taču ceram, ka drīzumā kādu no leļļu teātra izrādēm mums būs iespēja vērot klātienē, ne tikai datora ekrānā.

Lāsma Jūrmale, Dzērves pamatskolas skolotāja

Pašvaldības policija
Medicīnisā palīdzība
Aizputes novada bāriņtiesa
Aizputes avīze
Aizputes muzejs
Biogrāfiskā vārdnīca
Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.