Logo ansamblis

Izglītojoša nodarbība “No trokšņa līdz skaņdarbam” Dzērves pamatskolā

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 17.maijā  Dzērves pamatskolas 1.-3.klašu skolēni piedalījās SIA “Lielais Dzintars” un Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu sagatavotā tiešsaistes nodarbībā “No trokšņa līdz skaņdarbam”.

 Pirms nodarbības skolēni saņēma uzdevumu – ņemt līdzi savā tuvākajā apkārtnē sameklētus vai pašu gatavotus skaņu rīkus. Kādēļ? Jo Liepājas Simfoniskajam orķestrim nepieciešama palīdzība koncerta noslēguma skaņdarba sagatavošanā.

50 minūšu ilgajā nodarbībā sākumskolēniem bija iespēja pielietot jau mūzikas stundās apgūtās zināšanas, nodarbības sākuma daļā atbildot uz vadītājas dažādajiem jautājumiem par skaņu, ritmu, orķestri, mūzikas instrumentiem utt., kā arī skolēni turpināja iepazīt latviešu tautas mantojumu – tautas dziesmas. Nodarbības otrajā daļā dalībniekiem pievienojās noslēpumainais viesis — Baltijā senākā orķestra (LSO) mūziķe – čelliste Dita Barona, kura pastāstīja par čella lomu orķestrī un iepazīstināja ar sava instrumenta skaniskajām iespējām. Nodarbības beigās mūziķe atskaņoja latviešu tautas dziesmu “Bēdu, manu lielu bēdu”. Skolēni pievienojās, spēlējot nodarbības gaitā sagatavoto ritma pavadījumu uz līdzi paņemtajiem skaņu rīkiem.

Jaunāko klašu skolēniem nodarbība likās interesanta, jo bija iespēja aktīvi darboties līdzi. Tai pašā laikā tā bija arī jauna pieredze – kopā ar klasi piedalīties atšķirīgā nodarbībā, kā ierasts, ar nodarbības vadītāju sazinoties caur datora ekrānu, un saprast, ka arī šādi iespējams aktīvi iesaistīties nodarbības gaitā. Pēc nodarbibas gan visi tomēr atzina, ka ļoti vēlētos koncertzālē “Lielais dzintars” paviesoties un ar mūziķiem satikties klātienē.

Paldies nodarbības vadītājai Ievai Ukavicai un mūziķei Ditai Baronai  par izzinošo, interesanto muzikāli izglītojoša tiešsaistes nodarbību “No trokšņa līdz skaņdarbam”!

Lāsma Jūrmale, Dzērves pamatskolas skolotāja

Pašvaldības policija
Medicīnisā palīdzība
Aizputes novada bāriņtiesa
Aizputes avīze
Aizputes muzejs
Biogrāfiskā vārdnīca
Aizputes novada logo
Izmantojot šo lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Sīkdatnes palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti.