LIZDA aicinājums vecākiem un pirmskolas izglītības iestādēm

Ņemot vērā Covid – 19 izplatību pirmsskolās, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina pašvaldībās un pirmsskolās izvērtēt iespēju saīsināt bērnudārzu darba laiku, vai aicināt vecākus iespēju robežās nevest bērnus uz izglītības iestādi, tādējādi saudzējot ikviena veselību.

LIZDA saprot šī brīža situāciju, ka mediķi, policisti, kā arī citu profesiju pārstāvji, kas nodrošina sabiedrības ikdienas vajadzības, nevar veikt savus darba pienākumus attālināti, jo ir pakļauti darbam tiešā kontaktā cīņā ar pandēmijas izraisītajām sekām. Pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieki zina, cik svarīgs ir vecāku darbs un cik nozīmīgs viņiem ir pirmsskolas iestādes darbs un ir gatavi strādāt, taču svarīgi, lai mēs visi – bērni, vecāki, pirmsskolas darbinieki, būtu veseli un pēc iespējas ātrāk apturētu vīrusa izplatību. Tāpēc aicinām ļoti atbildīgi ievērot visas noteiktās drošības prasības un meklēt risinājumus, lai pēc iespējas samazinātu kontaktēšanos.

Inga Vanaga, LIZDA priekšsēdētāja:

“Aicinām vecākus saudzēt pirmsskolas darbiniekus, un iespēju robežās izvērtēt iespēju nevest bērnus uz pirmsskolu, kurās jau tā akūti trūka darbinieku arī līdz Covid-19 pandēmijai. LIZDA vairākkārt norādīja, ka pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieki ir pakļauti lielākam riskam inficēties ar Covid-19, jo vienlaicīgi un ilgstoši ir kopā ar vairākiem bērniem no dažādām mājsaimniecībām. Ar ļoti retiem izņēmumiem, pirmsskolas ir strādājušas jebkādos Covid-19 izplatības apstākļos, darbs ir noticis klātienē. Pirmsskolu kolektīvi ir gatavi strādāt, saprot ikviena vecāka darba nozīmi, taču situācijā, kad tieši visvairāk saslimst pirmsskolās strādājošie, jāsniedz palīdzīga roka arī viņiem.”

Pamatojoties uz publiski pieejamo informāciju par epidemioloģisko situāciju valstī un saslimstības izplatību pirmsskolas darbinieku vidū, šī gada pirmajās piecās nedēļās Latvijā kopumā ar Covid-19 inficējušies un saslimuši 863 pirmsskolas darbinieki, to skaitā Rīgā – 275. SPKC apkopotie dati liecina, ka saslimstība arī bērnu vidū palielinās. Viens gadījums izraisījis pirmsskolas pedagoga nāvi.

LIZDA arī aicina pirmsskolas izglītības iestādēs izvietot pievienoto aicinājumu vecākiem.

LIZDA vēstule pašvaldībām un aicinājums vecākiem nevest bērnus uz bērnudārzu pdf šeit!