Rēzeknes pusmaratons
Pirmdiena, 25 aprīlis 2016 10:29

 Ar Rēzeknes pusmaratonu aizsākās 2016. gada Skrien Latvija sezona. Šī sezona solās būt interesanta, jo pasākuma organizatori ir ieviesuši dažādus jauninājumus, kas cīņas padarīs tikai spraigākas. Jauniešiem visas sezonas laikā būs iespējas noskaidrot aktīvākos novadu cīņās, ka arī 5 km kopvērtējumā starp jauniešiem. Izmaiņas ir arī komandu cīņās, kā arī dalībnieki,kuri būs piedalījušies 4 no 7 posmiem, varēs doties jūras ceļojumā ar Tallink. Te gan jāsaka, ka tiek apbižoti jaunākie dalībnieki, jo ceļojumu saņems tikai tie, kuri ir sasnieguši 16 gadu vecumu.

Arī pirmais posms Rēzeknes pusmaratons bija interesants un pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu-3200. Jasaka gan, ka tas bija uz bērnu skrējienu un 5 km distances rēķina, parējās distancēs 10,6 km un 21,098 km-ap pustūkstotis dalībnieku katrā.

Lielajam dalībnieku skaitam bija gan plusi, gan mīnusi, kas parādījās sacensību laikā. Pozitīvi bija starti bērnu skrējienos, kur bērnus startā laida ar nelielu handikapu, kas ļāva izvairīties no drūzmēšanās un grūstīšanās startā un kritieniem trasē.

Savukārt kopējais starts pārējās distancēs un kontroles trūkums trasē, veicināja negodīgu dalībnieku uzvaru. Šī problēma tika atrisināta dažu dienu laikā, bet gan jau neapbalvotajiem dalībniekiem rūgtums palika par nepelnīti apbalvotajiem dalībniekiem.

Arī Aizputes novada skrējēji kuplā pulkā piedalījās Rēzeknes pusmaratona distancēs. Pirmie uz starta devās bērnu skrējienu dalībnieki. Vecākajā grupā meitenēm labi veicās Ievai un Madarai Pūpolām, kuras vairāk nekā simts meiteņu konkurencē izcīnīja attiecīgi 3. un 7. vietu.

5,3 km distancē uzvaru savā grupā un trešo vietu absolūtajā kopvērtējumā izcīnīja Artūrs Niklāvs Medveds. Savā grupā uzvarēja arī Ginta Krūzēna. Otro vietu vecāko meiteņu grupā izcīnīja Annija Zāģere. Labāko desmitniekā iekļuva arī Madara Alecka un Tīna Šalma. Arī šajās grupās bija milzīga konkurence un startēja vairāk nekā divsimt dalībnieces. Labi startēja arī Marta Bādere, Ieva Lavrova, Anna Ludvika, Anete Jostmane, Renāte Ausmane, Līva Skoreja, Jana Lamberte un Silvija Ervika. 10,6 km distancē Maija Pūpola S40 grupā izcīnīja 2. vietu.

Pusmaratonu pieveica Iveta Pupola un Rainers Meiers. Ivetai Rēzeknes kalnainā trase padevās veiksmīgi-2. vieta S40 grupā un 7. vieta sievietēm kopvērtējumā, rezultāts arī lielisks 1h33:07. Rainers trasē skrēja, kā tempa turētājs un palīdzēja dalībniekiem, kuri distanci bija plānojuši veikt 1stundā un 50 minūtēs.

Nākošais Skrien Latvija posms 30. aprīlī Biķernieku trasē.

Maija Pūpola

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads