Ventspils pusmaratons 2015
Ceturtdiena, 02 jūlijs 2015 10:25

 Jau sesto gadu jūnijā skrējēji dodas uz Ventspili, lai piedalītos Ventspils pusmaratonā, kurš vienmēr ir ļoti labi organizēts. Arī šogad Aizputes novada skrējēji ļoti kuplā skaitā piedalījās Ventspils pusmaratona piedāvātajos skrējienos gan 5 km, gan 10 km, kā arī pusmaratona un bērnu skrējienos.

Ventspilnieki jau otro gadu šīs sacīkstes rīko 2 dienu garumā, jo pirmajā dienā notiek bērnu skrējieni, bet otrajā dienā skrien pārējie. Bērnu skrējienā uzvarēja Alīna Rone. Alīnu apbalvoja Latvijas labākā skrējēja Jeļena Prokopčuka.

Arī otrā diena bija aizputniekiem veiksmīga. 5,3 km distancē absolūtajā vērtējumā vīriešiem otrais finišēja Artūrs Medveds, bet savā vecuma grupā izcīnīja uzvaru. Otrās vietas savās vecuma grupās izcīnīja Santa Zemture un Ginta Krūzēna, ar ceturtajām vietām bija spiestas  samierināties Madara Alecka 5, 3 km distancē, bet Iveta Pūpola 10,6 km distancē, bet piektie finišēja Madars Pūpols, Annija Zāģere. Labāko sešiniekā iekļuva Ieva Lavrova. Skrien Latvija komandu vērtējumā komanda AIZPUTE izcīnīja 3. vietu. Komandā startē Artūrs Medveds, Arnolds Pūpols, Madars Pūpols, Krista Kuzņecova, Annija Zāģere, Ieva Lavrova un Aija Tolstoja. Aizputniekiem veicās ne tikai skriešanā, bet arī loterijā šī bija veiksmīga diena, jo starp skolu komandām tika izlozētas dāvanu kartes no Sportland 100, 150 un 200 eiro vērtībā. Aizputes vidusskolas skrējēji tika pie 150 eiro dāvanu kartes, bet Aizputes pagasta pamatskolas skrējēji pie 200 eiro dāvanu kartes.

Jau tradicionāli Ventspils pusmaratona noslēguma pasākums notika pludmales akvaparkā, kur skrējēji varēja relaksēties pēc skriešanas, klausīties vietējo muzikantu priekšnesumu, piedalīties dažādās jautrās atrakcijās un pusnaktī mieloties ar ļoti gardu zemeņu kūku.

Ventspils pusmaratonā ar jaunu trases rekordu sievietēm uzvarēja Latvija titulētākā skrējēja Jeļena Prokopčuka , bet vīriešiem Latvijas rekordists maratonā Valērijs Žolnerovičs.

Maija Pūpola

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads